Domů » Chivas Regal 12y (recenze) – ujde za ty peníze?

Chivas Regal 12y (recenze) – ujde za ty peníze?

Chivas Regal 12 Recenze

Chivas Regal je míchaná skotská whisky, která vznikla kombinací whisky sladové a obilné. Patří mezi luxusní a ikonické nápoje. Stojí za ni bratři James a John Chivasovi. Je zajímavé, že oficiálně nezačali spolupracovat před rokem 1860. Vše začalo v roce 1801, kdy John Forrest založil obchodní středisko ve městě Aberdeen. To přešlo v roce 1838 do rukou Jamese Chivase. Jeho bratr John mezitím pracoval jako obchodník s obuví. 

recenze lahve skotské whisky chivas regal 12

Osud tomu tak chtěl a bratři objevili potenciál, který whisky za doby královny Viktorie měla. Ještě před založením vlastní značky byli oba bratři mezi britskou smetánkou dobře známí, právě díky jejich obchodním aktivitám. A tak se rozhodli, že svým klientům mimo běžné zboží začnou prodávat také whisky. Štěstí jim přálo a jejich produkty se staly vyhlášené. První světová válka ani velká hospodářská krize značku nevyřadila z provozu a rodinné tajemství se předávalo dál.  

Chivas Regal platí za jednu z nejprodávanějších míchaných whisky. Sladová část, která je základem, pochází z nejstarší palírny na Skotské vysočině Strathisla. Jaký je její skutečný recept zůstává tajemstvím. Stejně tak tomu je i s dalšími ingrediencemi, obilnými whisky. Jistotou je, že tato jedinečná kombinace dává vzniknout něčemu exkluzivnímu. Chivas Regal zraje 12 let v sudech po sherry a bourbonu, kde se pomalu mísí chutě a vzniká její charakteristická slámově zlatá až jantarová barva.

Podrobnosti a hodnocení whisky

whisky-chivas-regal-12y
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Chivas Brothers
  • Stáří: 12 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Jantarově zlatá

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

4/5 - (36 hlasů)

Chivas Regal 12 recenze

Aroma

Vůně je jemná. Ucítíte divoké byliny a vřes, med, karamel a šťavnaté sadové ovoce. Má velmi nenápadné a lehké citrusové podtóny. Vše vytváří jedinečnou a nezapomenutelnou kombinaci.

Chuť

Bohatá chuť s ovocnými tóny. Připravte se na krémový zážitek s lískovými ořechy, který je vyšperkovaný špetkou bílého pepře a ječmenné mouky.

Dozvuk

Dozvuk, který si budete vychutnávat opravdu dlouho. Na patře pocítíte jasmín a citrusovou kůru.

Podobné příspěvky