Recenze: Jameson whiskey – oblíbený irský blend

Jameson Recenze

Irská whiskey je na vzestupu a Jameson je jednou z těch, které jsou teď opravdu na špici. Je jedničkou na trhu s irskou, hned v závěsu je Bushmills. Právě díky Jamesonovi tato kategorie zažívá boom. Mladší generace objevují požitky z pití pravé irské a Jameson je jejich nejčastější volbou. Je dostupný, autentický a skvěle chutná.

3x destilovaná whiskey

Jameson je destilovaný přesně tak, jak je v Irsku zvykem – třikrát. Ve srovnání s dvakrát destilovanými lahvemi ze Skotska a Ameriky, irský způsob nápoj zbavuje více nečistot. Díky tomu je chuť lehká a čistá. Jen to porovnejte s výrobou vodky, čím více destilovaná, tím čistější a chutnější lihovina je. 

jameson whiskey při recenzi na stole

Podrobnosti a hodnocení whisky

jameson lahev
  • Země: Irsko
  • Palírna: Jameson
  • Stáří: 4 roky +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Zlatá

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

4.3/5 - (26 hlasů)

Můj tip

Chcete ochutnat vylepšeného Jamesona? Zkuste se podívat na recenzi Jameson Black Barrel

Jameson: míchaná irská whiskey

Jameson je ale nejen třikrát destilovaný. Je navíc také míchaný. To znamená, že třikrát destilovaná sladová whiskey je během jeho výroby smíchaná s whiskey obilnou. Tím dojde k ještě většímu odlehčení chuti a textury. 

Pití této whiskey si užijete. Můžete ji pít samotnou či na ledu. Vynikající je také do míchaných nápojů. Odhalte kouzlo nápoje, který přitahuje čím dál tím víc lidí do světa irské whiskey. Uvidíte, že mu nakonec propadnete i vy. 

Jameson zraje 4 roky v sudech po bourbonu a fortifikovaném víně. Má osobité aroma, které je unikátní a zcela si vás podmaní. Tato irská klasika se začala vyrábět před více než 200 lety, v roce 1780. Od té doby se na její receptuře nic nezměnilo. Je poněkud ironické, že zakladatel John Jameson vlastně nebyl Ir, nýbrž Skot. To ale nic nemění na tom, že se Jameson vyrábí podle irské tradice a je ikonickou lahví v této kategorii. 

Jameson recenze

Aroma

Nejprve ucítíte vůni obilného alkoholu. Následuje med, hruška a zralé ovoce, které čeká na utržení v ovocném sadu. Tento základ obklopuje trocha sladu a citrusů s tóny prachu. 

Chuť

Nápoj je lehký a čistý, chuť začíná sladem, vanilkou a zralými citrusy. Dále travnaté tóny, ale i kakao a lehce nevýrazné ovoce, které přechází do výraznější chuti banánu s alkoholem a nádechem karamelu.

Dozvuk

Slad a alkohol s nádechem dubu a zeminy. Dozvuk je krátký, avšak příjemný.

Podobné příspěvky