Michane Napoje
Domů » Nejlepší míchané nápoje: 6 drinků, které nemusíte míchat

Nejlepší míchané nápoje: 6 drinků, které nemusíte míchat

Míchané nápoje a alkoholické drinky nebo koktejly jsou mými nejoblíbenějšími osvěžovadly. Jejich příprava je složitá a je k tomu potřeba spousta ingrediencí, takže si raději kupuji už namíchané koktejly v plechu. Na této stránce přináším výběr nejlepších míchaných nápojů, jaké můžete koupit už namíchané. Budou vám chutnat, nebudete muset míchat. To budete koukat.

Receptů na míchané nápoje je všude plno, ale problém je s tím, že musíte koupit různé ingredience, ze kterých ale často potřebujete jen malé množství. Zbytek dáte do špajzu, kde se na to zapomene. Tyto ingredience mohou být drahé a jinak nevyužitelné. Samozřejmě nemluvím o třtinovém cukru nebo limetce. Míchané drinky si rád dávám v baru, protože tam to má styl a to obzvlášť ty letní drinky na prosluněné zahrádce. Když si chci pochutnat na drinku doma, tak si raději koupím plechovku, protože je to rychlejší a mám míchaný drink neustále připravený v lednici. Nebudu vám tady dávat recepty na drinky, ale ukážu vám jejich alternativy. Vychutnejte si se mnou míchané nápoje bez míchaní.

Nejlepších 6 míchaných nápojů roku 2024

1. Mojito

Mojito patří k nejoblíbenějším míchaným drinků na celém světě. Jeho příprava není složitá a náročná na ingredience. K jeho přípravě vám stačí kvalitní bílý rum, limetka, minerálka, led, třtinový cukr a máta. Je toho dost, co? Přesto si z toho dokážete namíchat dobrý a osvěžující koktejl. A přesto to má svoji alternativu, se kterou přišla Svachovka se vým Mojitem.

Svachovka Mojito

Svachovka Mojito Cocktail

Svachovka je česká destilérka, která dělá perfektní českou whisky. Tohle mojito je namíchané ze směsi karibských rumů, jemného melasového lihu. Toto mojito je ale výjimečné tím, že se v jeho směsi macerovaly štěpky z dubových sudů po jamajském rumu. To dává mojitu úplně jiný level chuti.

Samozřejmě nechybí máta, která se louhovala v sirupu po třtinovém cukru a šmrnc tomu drinku dodává šťavnatá limetka. To celé si můžete užít v 0,5l plechovce. A také v nealkoholické variantě.

2. Gin a tonic

O ginu s tonicem bych mohl dělat přednášky. Tady je to na ingredience jednodušší a na přípravu také. Smícháte gin, tonic a máte hotovo. Já miluji kombinaci Botanist Gin a Tree Indian Tonic. Druhů a chutí ginů je na trhu spousta. Nejlepší gin najdete v mém srovnání. Zase můžete vyzkoušet alternativu

Gin A Tonic Schachovka

Svachovka Gin & Tonic

U Svachovky prostě umí míchat a potěšit líné konzumenty. Jejich Gin a tonic je smíchaný z prémiového ginu London Dry Gin Waxwing a domácího toniku. Ten si doma neuděláte. Tento gin a tonic není jen o citronu a hořkosti, ale můžete v něm najít také chutě chmele, jalovce a dalších 19 bylin a koření. Je to neskutečná chuťová extáze.

Pak je tady samozřejmě klasika od Beefeater a jejich gin a tonic.

3. Spritz

Vám se určitě jako první vybaví Aperol. Spritzů existuje víc, ale spojuje je chuť citrusů, pomerančů a senzačně nasládlých mandarinek, ale také chuť nahořklého koření, protože jde o bitter. Aperol (nebo jiný spritz) se většinou míchá s ledově vychlazeným Frizzante nebo prosecco. Na přípravu je to zase bezvadně jednoduchý drink a není potřeba složitý recept. Prostě to smíchejte podle chuti. Aby vám to šlo lépe, tak Aperol má sadu s Frizzante. Ale existují i jiné alternativy. Například se šampaňským.

Chandon Garden Spritz

Chandon Garden Spritz

Tady se se spritzem nemíchá opravdové šampaňské, protože to by byl ten koktejl vážně hodně drahý. Spritz už je smíchaný se šumivým vínem Chandon. To je vlastně směs Chardonnay, Pinot noir (rulandské modré) a Semillon.

Oproti Frizzante jsou tady trochu jiné chuťové nuance. Drink je moc dobrý a osvěžující. Oceňuji, že v něm není cítit umělé aroma a jiné pachutě. Jako rychlou alternativu můžete zkusit Apík v plechu.

4. Rum s colou

Rum a cola je jedním z nejoblíbenějších míchaných nápojů u nás. Na suroviny je to asi nejjednodušší koktejl, který má své využití v létě, tak i v zimně, kdy dokáže osvěžit a zahřát. Rum s colou si můžete dělat z tuzemáku, Morgena, z nejlepšího rumu. Colu můžete volit podle preferencí. Já mám nejraději Pepsi. Prostě mi přijde chuťově lepší.

Rum S Colou

River Dog & Cola

Teď vám řeknu upřímně. Co mě na rumu s colou může překvapit? Jednoznačně vytuněný tuzemák. River dog & cola je vlastně cola z rumem. Na míchaná je použitý tuzém, který zrál 12 měsíců v sudech po Jacku Danielsovi.

5. Moscow Mule

Míchaný drink, který je na přípravu jednoduchý, ale musíte mít po ruce dobré zázvorové pivo, limetku a nejlepší vodku. Pak samozřejmě nesmí chybět led. Tahle kombinace ingrediencí vytvoří jedinečný, a troufám si tvrdit, nejlepší letní koktejl. Štiplavá chuť zázvorového piva, šťavnatost limetky a špetka čistého alkoholu. To je lahůdka. No buď si to namíchejte, nebo kupte v plechu.

Moscow Mule Drink

Svachovka Mocsow Mule

Tady není vlastně moc o čem psát. Samozřejmě, že v plechovce najdete namíchaný drink Moscow mule. Jemná vodka a dobré zázvorové pivo je základem tohoto koktejlu, který dobře doplňuje svěží chuť limetkové šťávy.

6. Whisky s colou

Whisky s colou je další oblíbený na přípravu jednoduchý míchaný drink. Stačí k tomu podřadná whisky, cola (zase ta Pepsi), led a třeba plátek citronu. To je ale už jen pro fajnovky. My burani to pijeme naostro v různých množstevních kombinacích, kdy nakonec jde jen o whisky ochucenou troškou coly. Popravdě já tady ty hotové míchané drinky používám hlavně pro návštěvy, jako pestřejší, ale slabší alkoholický drink.

Jack S Colou

Jack Daniel’s Cola

Tady vede v nabídce drinků jednoznačně Jack Daniels. V plechovce najdete tradičního Jacka old No.7. Prostě ten základní bourbon. A cola nechybí. Je to prostě klasika.

A nesmí chybět alternativa od Jim Beam Bourbon & Whiskey and Cola.

Závěrečné shrnutí

Tady jsem vám představuji mých 6 nejlepších míchaných nápojů, které se liší o těch tradičních tím, že je nemusíte míchat. Už je pořídíte umíchané, takže je dáte pouze vychladit a můžete popíjet a užívat si jedinečných chutí. Podle mě má smysl si míchané drinky užívat v baru, na pláži nebo v restauraci, ale pokud nemáte doma dostatečné vybavení, tak proč se s tím lopotit a shánet jedinečné ingredience, hledat recepty na přípravu. Tady máte všechno hezky pěkně namíchané. Ideální nejen pro lenochy.