Nejlepší krémové likéry a náhrady za Baileys nebo vaječný koňak

Nejlepsi Kremove Likery

Máte rádi Baileys, vaječňák nebo jiné krémové recepty? Už nemusíte hledat recept na domácí Baileys ani vaječný koňak. V tomto článku vám představím výtečné krémové likéry z kvalitního rumu, jaké se dají za pár korun koupit. Budete koukat, co udělá dobrý rum se smetanovým likérem.

Základem každého krémového likéru je alkohol. Nicméně z obchodů jsme si zvykli sice na chuťově dobré a jemné irské likéry, ale často pak hledáme na internetu recept na Baileys nebo jinou alternativu likéru, kterým bychom si ten drink vylepšili. Nebudu vás dlouho napínat a prozradím vám recept, jak si užít krémový likér. Kupte si ten, který je z opravdového rumu s charakterem nebo si ho vyrobte podle nejlepšího receptu, ale místo tuzemáku do něj dejte kvalitní rum a můžete ho kombinovat s Bulleit Bourbon, který je neskutečně voňavý. V poměru, jaký vám přijde nejlepší. Doporučuji na 0,5l vaječného koňaku 200ml Bulleit Bourbonu a 80ml rumu.

Jaké jsou nejlepší krémové likéry?

1. Bumbu Rum Cream

Bumburum Cream

Pokud milujete rumové likéry typu Baileys, za ochutnání rozhodně stojí také poslední kousek z dílny Bumbu, který podle mě tento oblíbený likér v mnoha ohledech překonává. Při navrhování obalu se výrobce držel konceptu dalších dvou rumů v nabídce, a těšit se tak můžete na totožnou láhev v bílém provedení (designově jednotná řada jednoznačně vybízí ke koupi všech tří kousků, ať už rumové likéry pijete nebo ne – na poličce s alkoholem vedle sebe budou vypadat jednoduše skvěle). Jelikož patřím mezi milovníky indického kořeněného čaje chai, bylo mi jasné, že tohle bude láska na první ochutnání. Právě chai je spolu s kokosem v likéru nejvýraznější. Až tohle ochutnáte, tak si na Baileys ani nevzpomenete.

2. A.H.Riise Original Cream Liqueur

Ahriise Rum Cream Liquer

A.H.Riise je značka, za kterou mohu ručit. Dělají báječné rumy, takže tento krémový likér nemohl dopadnou jinak než dobře. A.H.Riise rádi experimentují, takže je možné, že v obchodě narazíte na příchuť laté, slaného karamelu a podobně. Na obrázku čistě krémová (smetanová) varianta likéru. Smetana krásně zjemňuje ostrost rumu, který je tady cítit. Tedy je cítit hlavně aromatem. Můžete se těšit na karamelovou a vanilkovou vůni. V chuti se to docela míchá, takže je cítit charakter rumu A.H.Riise, ale v puse máte krémovou chuť. Je to prostě dobré.

3. Worthy Park Cream

Worthy Park Cream

Worthy Park v sobě skrývá jamajský rum a smetanu. Worthy Park má dlouhou tradici s výrobou rumů. V tomto krémovém likéru můžete ve zjemněné podobě jeden z nich ochutnat. Samozřejmě je to hloupost, protože chuť rumu je ve smetaně úplně jiná. Likér chutná hodně banánově. Právě banánové aroma a chuť si smetanový likér získal z jamajského rumu. V chuti je docela cítit i další tropické ovoce. No je to prostě Jamajka jako blázen.

4. Foursquare Crisma

Foursquare Crisma

Foursquare je výrobce špičkových rumů. Naposledy jsem například recenzoval Foursquare 2009. S tím však tento smetanový likér nemá nic společného. Zmínil jsem to hlavně kvůli tomu, že bych za tento krém dal zase ruku do ohně. Jde o blend stařeného barbadoského rumu, smetany, vanilky a kávy. V chuti jsem byl překvapený hlavně z medově máslových tónů, ale převládájí tóny zejména kávovo vanilkové.

Jak pít krémový likér?

Krémový likér pijeme vychlazený. Můžeme ho popíjet samotný nebo na ledu, který trochu rozbije sladce krémovou chuť. Smetanový likér si můžete nalít do své oblíbené sklenky. Může to být tumbler (whiskovka), malý nebo velký panák, malý hrneček a podobně. Záleží na tom, z čeho si chcete užívat jeho chuť. U krémových likérů se nádoba prostě neřeší.

Podobné příspěvky