Domů » O nás

O nás

Kdo jsem?

Jsem Jarda Pajskr jsem specialista na online marketing. Dobrý alkohol je moje hobby už od 20 let. Miluji skotskou whisky a jamajské rumy, ale rád mám samozřejmě také další destiláty z jiných oblastí. V oblibě mám české pálenky (ovocné destiláty), oblíbil jsem si kvalitní gin, mám rád dobré víno a jsem odborníkem na pivo. Jako každý Čech.

V obsahu odrážím subjektivní pocity a názory. Snažím se z pití kvalitního alkoholu nedělat vědu. Kvalitní rum a whisky si můžete vychutnat, i když nevypadáte jako páprda v tvídovém saku. To, co mi chutná, nemusí chutnat vám. Tak to prostě je. S obsahem mi pomáhá dalších pár lidí, ale hodnocení alkoholu, hodnocení chutí, vůní a dozvuků. To vychází z mojí vlastní hlavy. Žebříčky nejlepšího alkoholu sestavuju na základě toho, co jsem ochutnal a co mi chutná. Hodnocení se zakládá na mých dojmech. Necucám si nic z prstu.

Jak vznikl magazín Whisky a Rum?

Magazín Whisky a Rum vznikl na základě papírového zápisníku jednoho amatérského degustátora a milovníka alkoholu. Za svůj život jsem degustoval spousty rumů, whisky, piva, vína, pálenek, ginů. A vůbec všeho dobrého. Tento magazín je způsob, jak se s vámi podělit o své dojmy z jednotlivých kousků alkoholu, které jsem ochutnal. Tady na té stránce vám trochu vysvětlím, o co mi na Whisky a Rum jde.

Nejde mi o prachobyčejné nezřízené pití alkoholu. Alkohol piju s rozumem a v rozumné míře. Užívám si hlavně jeho chuťových a aromatických nuancí. Ty jde vnímat do sebemenšího detailu pouze ve střízlivém stavu. Nemusíte mít stejnou zásadu. Pijte si podle svých pravidel.

O co mi na Whisky a Rum jde?

Především se snažím dělat lepší jméno kvalitnímu alkoholu, ale nikoho k jeho pití nepřesvědčuji. Kvalitní destiláty a jiné alkoholické nápoje si zaslouží pozornost. Za jejich výrobou stojí mnoho lidí, kteří mu dávají svou péči a dlouholeté zkušenosti. Spojením dobrých ingrediencí, kvalitní lidské práce a dlouholetých zkušeností, které se pilují po celé generace, vznikají kvalitní destiláty a prémiové kusy alkoholu, které mají svůj nezaměnitelný příběh. Právě ten příběh se pokouším předat dalším lidem (čtenářům), kteří přijdou na Whisky a Rum.

Co na Whisky a Rum najdete?

Píšeme příběhy neobyčejného alkoholu. Za každou lahví se skrývá mnohaletá tradice značky a země, kde alkohol vznikal. To nutně neznamená, že by byl každý alkohol, každý destilát stejně dobrý a kvalitní. Z toho důvodu sestavují a pravidelně aktualizuji žebříčky nejlepšího alkoholu: nejlepší rum, nejlepší whisky, nejlepší gin, nejlepší slivovice.

Na Whisky a Rum najdete recenze jednotlivých lahví (vzorků) alkoholu, které se ke mě dostaly. Obsah přibývá pomalu, protože dělat kvalitní články stojí dost času. Přesto můžete využít hledání a najít si recenzi alkoholu, který vás zajímá. Není to tu jen o pití, takže se snažíme přinášet zajímavosti, které se týkají konkrétních destilátů. Například v sekci rum, najdete kompletního průvodce rumem. Také tady máme pár zajímavých článků o whisky, pálenkách, ginu a tak podobně. Nechci psát o každé novince, ale jen o zajímavých věcech, aby tady z toho nevznikl nepřeberný archiv obsahu.

Chcete mi napsat?

Tak pak není nic jednoduššího, než mi napsat na e-mail: [email protected]