Nejlepší vodka

Na trhu je spousta drahé vodky včetně ruské, finské, polské, islandské a dalších. Některé z těch nejlepších jsou k dostání i u nás v e-shopech. Vodka je jeden z nejuniverzálnějších destilátů na světě. Málo kdo to ví, ale vodka je nejčistší alkohol, do které se nepřidává žádné barvivo a jiné příměsi. Tedy pokud mluvíme o čisté nejlepší vodce roku 2022. Vodka je prostě životní styl, který se vychutnává plnými doušky. Tak co mají zákazníci v české republice nejraději.

Russian Standard Original 40%
Ruská vodka

russian standard

Kombinace tradičních postupů, moderních technologií a špičkových ingrediencí nastavuje standard pro poctivou vodku, která si zachovává charakteristickou „chlebovou“ chuť.

Beluga 40 %

vodka beluga 40 %

Ochutnejte to nejčistší ze sibiřské přírody. Beluga je špičková ruská vodka z řemeslného lihovaru. Na rozdíl od klasických vodek se Beluga vyrábí z nejlepšího sladu a artézské vody. 

Finlandia vodka 40 %
Finská vodka

finská vodka finlandia

Finlandia je ječná vodka vyráběná z čisté pramenité vody z ledovců. V roce 1971 to byla první vodka, která se začala ve velkém dovážet do USA, a nyní je mezi dováženými vodkami na třetím místě za …

Stolichnaya vodka 40%

Stolichnaya vodka 40%

Prémiová vodka, ve které se potkávají staleté tradice a nejmodernější technologie. Jejich spojení dává vzniknout extra jemné lahůdce, která je pokračovatelem tradiční vodky.

Russian Standard Lybavin 40%

Russian Standard Lybavin 40% L.E.

Může být tenhle už tak vysoký standard ještě vyšší? V podobě páté limitované edice Russian Standard Lybavin ano. Speciální vydání oslavující ruské řemeslo inspirovala díla Alexandra Lyubavina.

Skyy vodka 40%

Skyy vodka 40%

Americký vynálezce Maurice Kanbar vytvořil Skyy vodku v roce 1988 s tím, že má být co nejčistší, nejpřefiltrovanější a bezkocovinová. Skyy je obilná vodka, která prošla trojí destilací a čtverou filtrací.

Co je vodka?

Vodka je destilovaný alkohol, který se vyrábí z obilí nebo brambor. Mezi tradiční producentské země se počítá zejména Rusko (ruská vodka) a Polsko, ale u nás v ČR je díky reklamě také velice známá a oblíbená vodka z Finska. A vlastně bych mohl tvrdit v této recenzi nejlepších vodek, že vodku vyrábí nejspíš každá země na světě. Tedy alespoň Evropské země ji vyrábí snad všechny.

Jak chutná vodka?

Chuť vodky je nevýrazná. Značky vodky se liší vlastně nejvíce stylistickou strukturou na jazyku. Chuť vodky se hodnotí podle pocitu, který vám v puse zanechá. Ale bez chuti vodka není. Některé vodky jako je například Absolut, tak ty mají mastnou a jemně sladkou chuť. Naproti tomu Stolichnaya je čistá, vodnatá vodka s takový jakoby léčivým nádechem v chuti.

Jak rozpoznat chuť vodky?

Asi vás to nepřekvapí, ale chuť se rozpozná až po mnoha vypitých (ochutnaných) vzorcích vodky. Nejlepší je nalít si vedle sebe dvě různé značky a ty mezi sebou porovnávat. Chuť vodky by měla být jemná. U obilných vodek můžete v chuti cítit jemný náznak zrní.

Charakter vodky nejlépe poznáte při pokojové teplotě.

Jak pít vodku?

Začněte nákupem dobré značky. Nenechte se zmást akcemi na vodku v reklamách. Dobrou vodku nekoupíte za 100 korun v supermarketu. Tyto vodky jdou tvrdé a budou vás pálit v puse. Kvalitní vodka je jemná a v puse příjemnou záležitostí.

  1. Vodku před podávání vychlaďte
    Před pitím ji vychlaďte v chladničce. Ledově vychlazená vodka chutná nejlépe z mrazáku. Nemusíte se bát, že na ni zapomenete. Vodka nezamrzá, takže vám nepraskne.
  2. Nalijte vychlazenou vodku do sklenic.
    Vodka se často pije z takzvaných panáků, ale ve Finsku se pije jako long drink a s oblibou se pije také ze short glass s tlustým dnem. To jsou takzvané whiskovky.

Vodku pijte podle svého uvážení. Ačkoliv jsem před chvilkou psal, abyste ji ledově vychladili, tak to vlastně není žádné pravidlo. Vodku můžete pít i teplou s kostkou ledu.

4.7/5 - (50 hlasů)