Domů » Dárkové balení rumu aneb rum jako dárek

Kvalitní rum jako dárek [dárkové balení]

dárkové balení rumu

Jak vybrat exkluzivní rumový dárek pro sebe, nebo své blízké? Nebo se chcete dozvědět něco více o svém favoritovi? Čtěte dále. V této recenzi vám poradíme, jaký rum vybrat. Představím vám v ní luxusní, drahé i cenově dostupné rumy z celého světa a dozvíte se také něco o charakteru jednotlivých rumů. Získejte přehled o rumech, které se hodí jako dárek, v následujícím přehledu.

Horké slunce, průzračně čisté moře, bílé pláže a velké pirátské koráby. A v neposlední řadě je to krásná karamelová barva! Tak přesně tohle si představí každý z nás, když se řekne pojem luxusní rum.

Oblíbené obchody, kde mají dárkové sady a balení alkoholu

Alkohol Cz Logo

Dárková balení rumů Alkohol.cz

Alkohol.cz má ve svém eshopu speciální kategorii, kde najdete nejoblíbenější rumy v dárkových baleních a sadách. V obchodě je také užitečný průzkumník, který vám pomůže dárek (rum) lépe specifikovat. V nabídce jsou jak levnější, tak i prémiové rumy. Některé s výraznou slevou. Kromě toho tam jsou k dostání také jiná dárková balení respektive jiný alkohol v dárkových sadách. No podívejte sami. A když nevíte co koupit, tak dárkovým certifikátem na alkohol nic nezkazíte.

Warehouse1 Logo

Dárková balení Warehouse1

Warehouse1 je obchod se specializací na prémiový a kvalitní alkohol. V jeho nabídce tak samozřejmě najdete různá dárková rumu a dalších alkoholů. Já tam nakupuji hlavně z toho důvodu, že mají často nižší ceny, ale hlavně mají v nabídce některé značky, které jinde nekoupím. Jejich sekci s dárky určitě prozkoumejte, protože tam mají užitečného průvodce výběrem.

Bestdrink Cz Logo

Dárková balení alkoholu a dárkové bedny BestDrink

Obchod BestDrink má v nabídce trochu jiné dárkové sady a balení, než předchozí obchody. Najdete u nich jak kategorii pro muže, tak pro ženy, kde jsou v nabídce dárková balení různých alkoholů. Rum nechybí samozřejmě. Hodně zajímavé jsou dárkové bedny, které hezky navržené a zle v nich nají různé rumy nebo rumy spojené s gurmánskými specialitami.

Nejlepší dárkové sady rumu

Rum Box 10×0,05l – Procestujte rumový svět.

Procestujte rumový svět. Netřeba nikam jezdit, ani vstávat z gauče. V Rum Boxu najdete 10 unikátů, které stojí za ochutnání. Do Guyany, na Barbados nebo do Španělska? S tímhle parádním rumovým výběrem máte všude otevřeno…

Rum Box

Cena cca 1300 Kč

Dárkové bedny a boxy s rumem

Dárkové bedny s rumem jsou hodně oblíbeným dárkem. Nejen kvůli vzhledu, ale také kvůli obsahu. V bednách může obdarovaný nají překvapení v podobě kvalitních rumů. Líbí se mi, že jsou v nabídce obchodu bedny, ve kterých je i něco jiného, než alkohol. Jde o gurmánské boxy. Na internetu naleznete mimo beden i mnoho dárkových sad s opravdu originálním a různorodým obsahem. Myslím si, že tady BestDrink boduje na poli rumových dárků, takže jejich nabídku minimálně prozkoumejte. Mě se líbí.

Darkova Bedna S Rumem

Cena cca 2200-4200 Kč

Flor de Caña 25y

Ochutnejte to nejlepší od nikaragujské palírny Flor de Cana! Rum Flor de Caña s číslem 25 zraje v ideálních podmínkách v pečlivě vybraných sudech z bílého amerického dubu dlouhých pětadvacet let. Polosladký rum voní po vanilce, černých třešních a melase.

Vypusťte tu nespoutanou vášeň z luxusní litrové láhve Flor de Caña 25y. Rum zraje dlouhých pětadvacet let v dubových sudech, bez klimatizace. Dýchá čistý vzduch z přirozeného větrání. Jaký to může mít výsledek? Může se pyšnit nádhernou táhlou vůní, skrývající v sobě vůni kakaa, vanilky, ovoce, mandlí, karamelu a dřeva. Dřevitá vůně je zde skutečně znát! Ochutnejte klenot mezi rumy, ověnčený tolika mezinárodními cenami.

flor de cana

Cena cca 2800 Kč

Chuť: Mandle, Kakao, Karamel, Dřevo, Vanilka

Když už jsem u těch ocenění, pak musím vyzdvihnout alespoň ty dvě nejvzácnější. První, bronzovou medaili, získal rum Flor de Caña 25y v kategorii RUM AGED OVER 10 YEARS – 2018 na soutěži International Spirits Challeng. A nejcennější medaile, zlatá, v kategorii RUM, získal na soutěži The Global Design Masters.

Nikaraguiský rum Flor de Caña má v Čechách mohutnou komunitu příznivců. Krásně komplexní sladká chuť ohřeje vaše chuťové pohárky už po prvním doušku. Doporučuji ho i začátečníkům. Proč? Chuť mandlí a čokolády je tak jemná! Chutnat bude opravdu všem. Doporučuji ho darovat každému, kdo začíná se soukromou sbírkou rumů a zatím nemá dostatek zkušeností se silnými konkurenty. Dobrou volbou bude také pro ženy, milující jemnější pití.

Gold of Mauritius Gift Box

Ochutnejte lehký rum Gold of Mauritius. Rum s tóny pražených ořechů a dubu. Krásně vybalancovanou chuť i vůni dává tento rum na odiv v originálním dárkovém balení, ve kterém najdete luxusní karafu a originální sklenici. Darujte opravdové tekuté zlato.

Ačkoliv byste na první dobrou mohli namítat, že Mauricius není úplně nejznámější rumovou destinací na světě, nenechte se unést svou zarputilostí a znalostí. Rum Gold of Mauritius tu má docela velkou a dlouhou tradici. Za vytříbeným složením stojí rodinný podnik, který se na výrobu kvalitního rumu specializuje již notnou řadu let. A vznikají tu opravdu vynikající kousky, které stojí za to ochutnat.

gold

Cena cca 1200 Kč

Gold of Mauritius je blend rumů bez uvedení stáří, který byl uložen do použitých sudů po vysoce kvalitním jihoafrickém portském víně.

Gold of Mauritius je blend rumů bez uvedení stáří. Pro proces zrání byly vybrány sudy po vysoce kvalitním jihoafrickém portském víně. Výsledný efekt rumu je vyvážený, jemný, hedvábný a lehký. Potěší každého znalce i začátečníka.

Rum Rum Gold of Mauritius doporučuji ochutnat na ledu. Skvělou přísadou bude také do vašich oblíbených koktejlů. Inspirujte se také speciálními testy, které nechala provést samotná likérka. V těch vyšlo, že rum si nejlépe vychutnáte s grilovaným červeným masem, nebo s pokrmy ochucenými kari. Jeho chuť a vůně nejlépe vynikne po jídle, ideálně ještě s kvalitním doutníkem, což je symbol dokonalé pohody a odpočinku.

Rum Millonario XO 0,7l 40% GB

Luxusní rum vznikající pod žhavými slunečními paprsky, které svou spalující silou dávají na výjimečnosti a kvalitě cukrové třtině, ze které je Rum Millonario XO vyrobený.

Čím nás na první pohled osloví? Určitě to bude jeho sladký buket. Ten vzniká pomalou fermentací třtinové melasy, delikátní destilace a neuvěřitelné době zrání. Ta je počítána na dlouhých dvacet let. Rum Millonario XO vzniká v destilační koloně a na svůj velký den D čeká uložený v sudech z amerických bílých dubů po bourbonu a v solera systému, ve kterém zrálo sherry, konkrétně Pedro Ximenez.

mollinario xo

Cena cca 2000 Kč

Chuť: Karamel, Skořice, Káva, Vanilka, Kandované ovoce

A čím nás Millonario XO očaruje? Na první pohled je to jeho typická jantarová barva s bohatou vůní hřebíčku a skořice. Jeho jemná delikátní chuť se sladce příjemným tónem po cukrové třtině voní po medu a tropickém ovoci. Tak krásné zakončení potěší opravdové znalce a labužníky plných chutí rumu.

Rum Millonario XO je směsí rumů, zrajících více jak dvacet let a jde o opravdu povedenou limitovanou kolekci, kterou doporučujeme pořídit všem, kteří si potrpí na kousek luxusu a ojedinělosti. Roční výroba je totiž omezena na výrobu pouhých 6 000 lahví. Rum Millonario XO je plněn do luxusních lahví a je skvělý digestiv společně s tmavou čokoládou. Může být také výjimečným dárkem.

Brugal Papa Andres 0,7l 40% GB L.E.

Brugal Papa Andres. Rum pojmenovaný po svém zakladateli. Uchvátí svou křišťálovou karafou se stříbrným povrchem. V každém ohledu je rum úplně jiný. A je třeba si ho náležitě vychutnat! Přivoňte a ucítíte krásnou vůni praženého kokosu, mandle a sladké vanilky.

Rumy Brugal jsou známé výrobou čistých a mírně suchých dominikánských rumů na bázi melasy. Tento styl výroby se velmi podobá stylům rumů z Portorika. A protože se jedná o ojedinělou místní výrobu, jsou rumy Brugal o to více ceněné. Výsledný efekt stárnutí dodává rumům této značky mnohem jemnější styl.

brugal-papa

Cena cca 48 000 Kč

Limitovaná edice 1000 lahví z roku 2018, vyrobená na počest Dona Andrese Brugala.

Brugal Papa Andres je poctou samotnému Donu Andresovi Brugalovi, zakladateli tohoto rumu. Smíchán byl Jassilem Villanueva Quintanou, brugalským Maestrou Ronera a členem páté generace rodiny Brugalů. Je to vůbec první směs od Jassila a třetí vydání Papa Andrese. Zajímavostí je také fakt, že se jedná o velmi ceněnou limitovanou edici, obsahující 1 000 lahví složených z 36 sudů rumu. A jde údajně o ty nejlepší z brugalské roční produkce.

Vychutnejte si každý rok tak trochu jiný rum pod stejným názvem. Výrobce udává, že rum Papa Andres se rok od roku liší. Proč tomu tak je? Protože se důsledně vybírají hned tři různé druhy sudů. Nejprve naplněných sudů po Sherry, Ex-Pedro Ximenez a dále naplněných sudů z amerického dubu. 

Jak už proces zrání napovídá, jde o silný rum. Ve vůni ucítíme kávu, pražený kokos, sladkou vanilku a mandle. Tělo je složeno z tónů rozinek, pocítíme tam také nádech anýzu a malé jemný podtón dřeva. O tom, že rum zrál v sudech opravdu dlouhou dobu, svědčí tmavě jantarová barva. Silná chuť rumu potěší každého znalce a bude skvělým dárkem pro náročné přátele.

Zacapa X.O.

Rum Ron Zacapa XO je stvořený z pečlivě vybraných rumů na trhu. Jde o exkluzivní dílo našeho milénia. Na trh totiž vstoupil v roce 2000. S nebývalým ohlasem. Stal se držitelem prvního místa prestižního International Rum Festivalu a v roce 2002 se stal dokonce držitel ocenění Platinum award v kategorii Super Premium Rum.

Ochutnejte bez nadsázky jeden z nejpečlivěji vybraných rumů destilovaných z nejsladších šťáv panenského medu z cukrové třtiny. Rumy zrají po dobu šesti až třiadvaceti let v systému solera v guatemalských horách 2300 metrů nad mořem.

zacapa xo

Cena cca 2400 Kč

Ron Zacapa Centenario XO je směsí rumů destilovaných z nejsladších šťáv panenského medu z cukrové třtiny. Rumy zrají po dobu šesti až třiadvaceti let v systému solera v guatemalských horách 2300 metrů nad mořem.

Sudy, ve kterých rum Ron Zacapa XO zraje, je po robustních bourbonech, jemné sherry a luxusního vína odrůdy Pedro Ximénez. Na závěr se Zacapa XO na další dva roky ukládá do 250 litrových sudů z francouzského dubu, v nichž předtím zrály koňaky. To vše pod dohledem nejslavnější master blenderky Loreny Vásquez.

Není divu, že se ve vůni prolínají tóny karamelu, pražených ořechů, dřeva, marcipánu a pomerančové kůry. Chuť Ron Zacapa XO je komplexní. Táhlá a silná. Pochutnejte v posledním okamžiku tóny čokolády, višně, sušené ovoce, hřebíček a vanilku.

A komu Ron Zacapa XO doporučuji? Určitě uděláte radost opravdovým milovníkům rumů. Pochutnají si na něm znalci i milovníci plné kouřové chuti. Doporučuji ho samotný, nebo na kostce ledu.

Diplomático Reserva Exclusiva Tuba

Ochutnejte blend rumů, vyrobených výhradně na kotlíkových destilačních zařízeních, dále zrajících v průměru dvanáct let v dubových sudech po vytříbeném alkoholu. Tak vzniká rum Diplomatico Reserva Exclusiva. Nechte se inspirovat jeho intenzivnější chutí. Je to originální dárek, co potěší každého znalce.

Jak bych vám co nejlépe popsala ten nejvytříbenější rum značky Diplomatico? Reserva Exclusiva. Venezuelský, tmavě zlatý rum té nejlepší kvality. Destilovaný je z melasy podle pradávné výrobní technologie. Tedy v měděných kotlíkových zařízeních. A zraje v průměru dvanáct let v sudech po bourbonu.

Tak získává svou perfektně vyváženou, lahodnou a velmi jemnou chuť. Diplomatico Reserva Exclusiva je sladký rum. A převyšuje zde ovocná chuť. Která je sice pro rumy Diplomatico typická, ale u tohoto exponátu je přece jen intenzivnější.

diplomatico reserva

Cena cca 1000 Kč

Rum celosvětově oceňovaný pro svou lahodnou chuť. Diplomático Reserva Exclusiva je nejoblíbenější venezuelský rum, který je blendem rumů až 12 let starých.

Diplomatico Reserva Exclusiva se hodí pro všechny události. Zvláště pro ty, kdy si chcete v poklidu vychutnávat a usrkávat luxusní nápoj. Na kontě má více než dvacet medailí z prestižních mezinárodních soutěží a je tak jedním z nejoceňovanějších rumů. Tvůrce tohoto rumu, Maestro Ronero pan Tito Cordero, získal v letech 2011 a 2013 ocenění Golden Rum Barrel pro nejlepšího master blendera. Palírna Diplomático získala navíc v roce 2013 i ocenění Golden Rum Barrel pro nejlepší destilerii.

Diplomático Reserva Exclusiva se vyznačuje jemným a komplexním profilem a dlouhým zakončením. Darujte tento rum opravdovým znalcům rumů, kteří milují opravdovou sílu rumu.

A jak Diplomatico Reserva Exclusiva doporučuji servírovat? Vynikající bude s velkou kostkou ledu, která alkohol nenaředí, ale pouze ochladí. Necháte navíc vyniknout jemné chuti po medu, karamelu, hnědém cukru, vanilky a čokolády. Na závěr si schovává lehké překvapení v podobě dubu a tabáku.

Lazy Dodo Gift Box

Další luxusní kousek z ostrova Mauricius. Tentokrát jde o rum Lazy Dodo, procházející přirozenou fermentací, během které vzniknou příjemná aromata exotického ovoce a cukrové třtiny. Ty jsou pro tento terroir tak specifické. Palírna Grays nechává rum zrát deset let v sudech z francouzského a amerického dubu.

Rum Lazy Dodo je dalším unikátním dílem, pocházejícím z oblasti Pamplemousses, kde se nachází nejkrásnější třtinové plantáže ostrova Mauricius. Za jeho vznikem stojí více než 175 let zkušeností rodinné palírny, která vyrábí své rumy prastarým způsobem.

lazy dodo

Cena cca 1000 Kč

V palírně Grays prochází kolonovou destilací a následně zraje až 10 let v sudech z francouzského a amerického dubu. Pro finální blend se míchají rumy několika ročníků.

Není tedy žádný div, že i Lazy Dodo je vyráběn tradiční metodou. Vzniká z melasy, která prochází fermentací. U tohoto postupu je rum později doprovázen krásným aroma, ve kterém můžeme rozpoznat například exotické ovoce, med, pražené ořechy, čokoládu a sladkou vanilku.

Rum odpočívá v sudech, vyráběných z lukrativního dřeva, konkrétně francouzského a amerického dubu. Proto jsou výsledná aromata cukrové třtiny a ovoce tak patrné a pro tento terroir specifické. V palírně Grays rum Lazy Dodo prochází kolonovou destilací a následně zraje až 10 let v sudech z francouzského a amerického dubu. Pro finální blend se míchají rumy několika ročníků.

Věděli jste, že rum je pojmenován po ptáku dodo, který obýval ostrov Mauricius před příchodem námořníků v 18. století? Dodo neboli dronte mauricijský, také známý jako blboun nejapný, neuměl létat. Proto se o něm říkalo, že je líný. I přesto, že je to dnes již vyhynulý druh, zůstává dodo národním symbolem ostrova Mauricius a je součástí státního znaku. Rum je po tomto bájném ptáku pojmenován, aby tak mimo jiné připomněl, že stejný osud může potkat i řadu jiných ohrožených druhů.

Diplomático Reserva Exclusiva Gift Box

Speciální dárkové balení toho nejlepšího rumu značky Diplomático, Reserva Exclusiva Gift Box, potěší každého milovníka luxusních rumů a netradičních dárků. Rum se dodává v dárkové kazetě spolu se dvěma skleničkami a lahví rumu.

Potěšit své blízké jedním z nejluxusnějších rumů? Pak jedině dárkovou kazetou rumu Diplomático Reserva Exclusiva! Krásným gestem a s láskou věnujete venezuelský, tmavě zelený rum, té nejvyšší kvality.

diplomatico reserva dárkový box

Cena cca 1000 Kč

Rum celosvětově oceňovaný pro svou lahodnou chuť. Diplomático Reserva Exclusiva je nejoblíbenější venezuelský rum, který je blendem rumů až 12 let starých.

Rum Diplomático Reserva Exclusiva je destilovaný z melasy a to tradiční metodou, v měděných kotlíkových zařízeních. Zraje neuvěřitelných dvanáct let v sudech po kvalitním bourbonu. Díky tomu dostává nádherně vyváženou, jemnou, lahodnou a plnou chuť.

Diplomático Reserva Exclusiva si oblíbí také ženy i začátečníci, pro svou typicky sladkou, ovocnou chutí. Tato chuť si ovšem podmaňuje všechny rumy Diplomático, ovšem u Reserva Exclusiva je chuť ještě výraznější.

Darujte rum, výjimečný a krásný. Určen je k pomalému upíjení, který se stal lahůdkou pro všechny milovníky rumů. Vyzrálé rumy Diplomático jsou vyráběny ve Venezuele společností Destilerias Unidas a jsou pravidelně řazeny mezi nejlepší jihoamerické rumy. Se svými sedmi starými měděnými destilačními zařízeními, skládající se ze třech kotlíkových a čtyř kolon, vyrábí tato společnost vysoce kvalitní rumy po více než 45 let.

A.H.Riise Christmas 40%

Luxusní limitovaná dárková edice určená pro vánoční svátky je výsledkem ručního mísení rumů ve věku až dvaceti let. Společně s tmavě mahagonovou barvou luxusního rumu A.H.Riise Christmas darujete také dvě luxusní skleničky na stopce, v exkluzivní černé dárkové krabičce.

A.H.Riise Christmas je vynikající rum pocházející z Panenských ostrovů, který doporučujeme pořídit právě nyní, ve speciální vánoční edici. Rum vzniká ručním mísením rumů, přičemž nejstarší exemplář se pyšní stářím až 20 let.

a h riise box

Cena cca 1500 Kč

Aroma: Vanilka, Ananas, Mango, Kokos, Mléčná čokoláda

Co nás na první pohled u rumu A.H.Riise Christmas okouzlí, je jeho tmavě mahagonová barva. Recept tohoto rumu je stejný jako na A. H. Riise X.O. Reserve. Rum nakonec odpočíval v sudech po Pedro Ximenez Sherry. To mu přidalo na bohatosti a rum získal vánoční kořeněnou chuť po hřebíčku, skořici a pomeranči. Závěr je sametově jemný, lehce sladký.

Pozor! Výroba této limitované edice rumu je výrazně omezena. Každý sud je totiž vybrán masterem destillerem, ze sudu se pak rum stáčí do lahví, každá lahev je opatřena číslem sudu a datem stáčení.

A.H.Riise Christmas si odpočívá v opálených dubových sudech, které mu propůjčily jedinečnou chuť a vůni. Ochutnejte skutečně skvělý spiced rum. Jak je u této značky zvykem, rumy si zachovávají sladší chuť. Na patře ucítíte výraznější tóny skořice, sherry, vanilky a karamelu. Ideální společnost pro dlouhé zimní večery. Vychutnáte si ho samotný, ale sluší mu to i v koktejlech.

Podobné příspěvky