Domů » Degustace rumu a rumové bary v Praze a Brně

[Kde?] Degustace rumu a rumové bary v Praze a Brně – kam 100% jít?

Degustace Rumu Kam Jit

Ať už mezi milovníky rumu patříte vy sami, nebo máte jednoho doma, rumové degustace se mohou stát skvělým dárkem i způsobem, jak příjemně strávit večer. A jelikož rumových barů, které řízené degustace nabízejí, stále přibývá, připravili jsme si pro vás přehled míst v Praze a Brně, kam za nimi vyrazit.

Degustace rumů, whisky, ginů od Warehouse1.cz

Warehouse1 Degustace Rumu
Warehouse1 pořádá degustace na profesionální úrovni.
Warehouse1 Prodejna

Degustace v podpalubí Warehouse1

Přestože Warehouse1 znáte možná spíše jako e-shop a prodejnu s alkoholem, součástí pražské pobočky je tzv. Podpalubí, ve kterém se konají řízené degustace. Těšit se tak můžete nejen na skutečně stylový interiér, který dělá čest svému jménu, ale především zajímavé prezentace s ochutnávkami kvalitních rumů.

Ať už patříte mezi stálé zákazníky, nebo se do Podpalubí karlínské prodejny chystáte zavítat poprvé, letos v létě si pro rumové nadšence připravili vskutku nabitý program. O prázdninách bude mezi plánovanými akcemi například Svět rumů, Rumové bohatství Karibiku a Peru, Svět whisky či netradiční degustace Párování rumu s čokoládou

Z Ceho Pit Rum
Takhle to vypadalo při nedávné degustační rumové akci ve Warehouse1

V případě, že vás některá z degustací zaujala, si můžete zakoupit vstupenky online na e-shopu Warehouse1.cz či přímo na karlínské kamenné prodejně. Ceny se obvykle pohybují kolem 700 až 800 Kč. Koukněte na jejich nabídku.

Degustace karibských rumů v Praze 1

Zazitky Degustace Rumu V Praze

V Praze zůstaneme i našeho dalšího tipu, tentokrát však zaměřeného výhradně na karibské rumy. Ochutnávka špičkových karibských rumů se koná na Praze 1 a těšit se můžete na degustaci hned šesti výborných kousků. Mezi těmi najdete například Legendario Elixir de Cuba, Kraken Black Spiced Rum nebo Voodo Spiced Rum

Degustace Rumu Jako Zazitek

Degustace v Praze 1 jako zážitek

Během večera si nejen pochutnáte na nejlepších karibských rumech a dozvíte se celou řadu zajímavostí o jejich původu a historii, ale také si s sebou domů odnesete stylový klobouk s logem jednoho z degustovných rumů. 

Lístky na degustaci můžete zakoupit na stránkách Zážitky.cz, přičemž cena za jednu vstupenku se pohybuje kolem 1400 Kč. Pokud však s sebou vezmete přátele a další milovníky rumu, cena je o poznání výhodnější. Maximální počet hostů na zhruba dvouhodinové degustaci je dvanáct. Na tomto zážitkovém webu najdete různé druhy degustací, takže to není jen o rumu. Nicméně ještě musím zmínit, že jedním z rumových zážitků je možnost vyzkoušet si být rumovým master blenderem a vyrobit si vlastní blend rumu.

La Casa de la Havana vieja

La Casa De La Havana Bar

Celou řadu degustací nabízí také pražský bar La Casa de la Havana, který vás přivítá skutečně autentickou kubánskou atmosférou. Bar, který se úzce zaměřuje na rumové a koktejlové trendy, nabízí například akce s názvem Úvod do světa rumů, Staň se MasterBlenderem, Večer s koktejlem či degustaci Rumy britského typu. Vouchery na degustace lze zakoupit přímo na místě či prostřednictvím webových stránek baru. 

Návštěva baru se však vyplatí nejen za řízenou degustací. La Casa de la Havana totiž nabídce vskutku zajímavý sortiment vzácných rumů, rumů francouzského, britského i španělského typu a samozřejmě také mnoho tradičních i méně tradičních kubánských koktejlů.

La Bodeguita del Medio

La Bodeguita Del Medio Bar Praha 5

Za tou pravou havanskou atmosférou můžete vyrazit také do baru La Bodeguita del Medio na Alšově nábřeží v Praze. Tu pomáhá navodit nejen široká nabídka kvalitních kubánských rumů, ale také živá hudba v podobě kubánské kapely a vystoupení latinsko-amerických tanečníků

Co se týká nabízených rumů, kromě naprosté klasiky v nápojovém menu naleznete také méně známé kousky. Za ochutnání stojí rovněž pestrá nabídka míchaných (nejen) rumových koktejlů, pravé kubánské doutníky a mimo jiné také opravdu výborné steaky a další karibské speciality. 

Hemingway bar Praha

Hemingway Bar Praha

Pokud patříte nejen mezi milovníky alkoholu, ale také dobré literatury, rozhodně nesmíte minout pražský bar Hemingway inspirovaný tímto věhlasným spisovatelem. Nebude tak asi žádným překvapením, že v nápojovém lístku najdete koktejly, které Ernest Hemingway jakožto známý fanoušek rumových barů proslavil. 

Přestože v nabídce nalezneme také další jeho oblíbené nápoje, jako například absynt, rum nebo šampaňské, za ochutnání stojí právě místní rum. Těšit se můžete na populární kubánské rumy, ale také kousky z Jamajky, Dominikánské republiky nebo Portorika a Haiti.

Cubana bar Brno

Cubana Bar Brno

Milovníci karibského rumu však nepřijdou zkrátka ani v moravské metropoli. Rumový a koktejlový bar v samotném centru Brna nabízí před 440 rumů z celého světa, primárně však z Kuby a Havany, jak napovídá i jeho název. Kromě výborných rumů a míchaných koktejlů můžete Cubana bar navštívit za i účelem degustace, kterou rovněž nabízí.

Na rozdíl od výše zmiňovaných degustací se nejedná o plánované akce – degustaci je tak nutné zarezervovat. Jednou z variant je zakoupení degustačního voucheru, které slouží spíše jako dárkový poukaz pro ochutnávání rumů (nejedná se tak o řízenou degustaci). 

Pokud máte zájem o řízenou degustaci, je možnost zakoupit si voucher za přibližně 700 Kč, který zahrnuje poukaz na sedm degustačních vzorků rumů, včetně základního výkladu o jejich výrobě, historii a dalších zajímavostech.

Havana Brno

Havana Brno

Dalším brněnským barem, ve kterém na vás dýchne pravá havanská atmosféra, je bar Havana na Masarykově ulici v Líšni. Ten se může pochlubit nejen privátními rumy vyráběnými přímo pro tuto restauraci či nabídkou značek rumů, které jinde nejsou k dostání, ale také degustacemi.

Degustace probíhají ve VIP klubu, kde v doprovodu zkušeného rum mastera ochutnáte pět degustačních vzorků rumů. Je už jen na vás, do jaké části Karibiku během degustace zamíříte – v nabídce jsou například degustace rumů z Barbadosu, Kuby, Jamajky či Dominikánské republiky. Vyzkoušet však můžete také degustace zaměřené na vaši oblíbenou destilerii a značku. Ceny za degustaci začínají na 700 Kč, přičemž částka zahrnuje degustaci pro dvě osoby.

Když se vám nikam nechce

dramroom degustacni vzorky

Ať už se vám zrovna nechce mezi lidi, nebo to máte na nejbližší degustaci poněkud daleko, vyzkoušet můžete také tzv. domácí degustaci rumů. Degustační rumy nabízí například e-shop dramroom.cz, v jehož nabídce naleznete malé degustační vzorky rumů z celého světa. Příkladem mohou být vzorky rumu Don Papa, Appleton Estate, Diplomatico či A.H. Riise. Bonusem je skutečnost, že si degustační sadu můžete sestavit zcela podle svých vlastních představ!

Podobné příspěvky