Adventní kalendář alkohol – rumový nebo whisky pro muže

Adventni Kalendar Alkohol

Dospělí kluci a holky, kteří mají oblibu v dobrém alkoholu jako je rum nebo whisky, si musí občas udělat radost. Před Vánoci v adventní čas je k takové radosti příležitost hned 24x, ale jedině s alkoholovým adventním kalendářem, kde vede rumový kalendář a hned za ním whisky 2023. Nechte čokoládu dětem a udělejte radost kalendářem, kde je kvalitní rum nebo prémiová whisky. Tady vám přináším letošní přehled nejlepších alkoholových kalendářů letošního roku.

Jaké jsou rumové a whisky adventní kalendáře v roce 2023

Oblíbené alkoholové adventní kalendáře už jsou pro tento rok zase v prodeji. Pojďte se podívat, jaké novinky si pro vás přichytaly v jednotlivých okýnkách. Podle mě to určitě nechcete vědět, protože by to pak nebylo překvapení. Já už svůj oblíbený kalendář s rume a i s whisky pro 2023 mám a dávno jsem ho otevřel. Jsou zase povedené a máte se na co těšit. Vyberete si rumový kalendář nebo whisky?

Rumovy Kalendar

Nejlepší rumový adventní kalendář, jaký jsem měl

24 vzorků pečlivě vybraných rumů. Na každý prosincový den do Vánoc jeden. Všechny je zabalili do krásného balení a přidali k tomu 2 degustační rumové skleničky a k tomu 24 kartiček na poznámky. Protože ve dvou se to lépe pije. Užijte si rumový kalendář pro rok 2023.

Hodně oblíbené také je rumové předplatné na určité období, které obsahuje vzorky prémiových rumů.

Rumovy Kalendar Ah Riise

A.H.Riise rumový kalendář pro rok 2023

A.H.Riise rumový kalendář, který vám pro rok 2023 servíruje 24 svých degustačních lahviček. V kalendář najdete rumy pouze od značky A.H.Riise. Ono to není na škodu, protože jde o velice dobré rumy, jaké samostatně asi nekoupíte, protože by vás to stálo spoustu peněz. Tohle je šance, jak degustovat nabídku většiny rumů této značky. A vážně je nač se těšit.

whisky kalendář

Whisky Kalendář 2023

24 vzorků whisky + značkovou whisky skleničku Glencairn získáte jako dárek, abyste si tuhle nadupanou sadu vychutnávali stylově. Najdete tady cenami ověnčené whisky, jakými jsou třeba Penderyn Gold Single Malt Welsh Whisky Sherrywood nebo Bowmore Legend. Objevíte vůně a chutě těch méně známých, které se jen těžko shánějí. Zároveň si užijete klasiky všech klasik, třeba v podobě Glen Moray nebo Laphroaig. Já tyhle kalendáře prostě miluju.

Bohužel verze 2022 je teď vyprodaná, ale dá se koupit Whisky kalendář 2021. Pokud jste 2021 neměli, tak si ji klidně kupte, protože jsou tam také moc dobré whisky. Ta číslovka 21 na kalendáři nikde není. A když dojde i ten, tak pak už je tu jedině whisky předplatné, které dokáže kalendář nahradit.

Kalendar Palenek

Kalendář českých pálenek

Letošní edice naší degustační encyklopedie pálenek. Máte možnost ochutnat 24 různých vynikajících pálenek. Jde o 10 druhů ovoce. Vybrány jsou  pálenky, které nás letos nejvíce zaujali a myslíme, že by je měl ochutnat každý milovník ovocných destilátů.

V encyklopedii najdete klasiku: slivovice, hruškovice, meruňkovice či jablkovice. Ochutnáte i méně tradiční pálenky, jako je kdoulovice, bezinkovice nebo destilát z černého rybízu. Často jde o limitky, kterých vzniklo jen pár kotlů. Prostě bude to znovu špičkový výlet do celorepublikové produkce.

Rumový kalendář
2023

Rumovy Kalendar

Co je uvnitř: 24 kvalitních rumů z celého světa o objemu 0,02l.

Whisky kalendář
2023

Co je uvnitř: 24 pečlivě vybraných whisky s degustační sklenkou.

A.H.Riise rumový kalendář

Rumovy Kalendar Ah Riise

Co je uvnitř: 24 rumů od A.H.Riise, které se řadí mezi špičku.

Kalendář Gold Cock

Co je uvnitř: 24 miniatur produktů Gold Cock. K dostání po celý rok.

Jak kalendáře vypadají?

Základní informace o Rumový kalendář 2023

Kvalitní rumy?

Ano

Degustační sklenky v balení?

Ano

Dárek v balení?

Ano

Alkohol a adventní kalendář je vlastně skvělý nápad. Někdo tomu říká adventní kalendář pro muže, ale už přeci dávno víme, že dobrý alkohol mají rády i ženy. Je jedno, jakého jste pohlaví, víry nebo národnosti. Dobrý rum nebo whisky si můžete vychutnat po celý advent.

Jaké rumy obsahuje rumový adventní kalendář 2023

Dvacet čtyřikrát budete moct otevřít adventní kalendář, kde se pod každým okénkem schovává jeden kvalitní rum. Takový kvalitní rumový kalendář ocení určitě každý, kdo zbožňuje dobrý rum. Asi možná proto jsou tyto kalendáře jedním z oblíbených dárků. Sice to není úplně dárek k Vánocům jako dárkové balení rumu, ale radost udělá každému stoprocentně.

Porovnání letošního rumového degustačního kalendáře 2023 a loňského

Co v rumovém kalendáři najdete?

Každý rok se obsah rumových kalendářů mění, aby byl jejich obsah vždy jedinečný. S jistotou víme, že v něm je 24 vzorků kvalitního rumu. Jeden vzorek má vždy objem 0,02l. Nejde o lecjaké rumy, ale o skutečně důkladně vybrané lahodné kousky z produkce různých palíren. K tomu jsou v balení 2 degustační sklenky. Loni se tak dalo pod okénky najít rumy jako Ron Canuto XO, Dictator 12y, Rum Nation Gran Reserva a třeba pod číslem 24 se skrýval Cihuatán Obsidiana z El Salvadoru. Stáří rumů a jejich doba zrání jsou různé, takže jde o pestrý degustační set. Možná by vás zajímala degustační sada rumů, která jde koupit po celý rok a ne pouze na Vánoce.

Adventní kalendář s whisky 2023

Kalendář s 24 vzorky kvalitní whisky. To je věc, kterou asi neodmítne žádný z milovníků tohoto destilátu. V kalendáři se pod políčky skrývá 24 miniatur o objemu 0,04l. Každý vzorek je samozřejmě jiný, takže bude na 24 dní o degustační zábavu postaráno.

whisky kalendář

Whisky Kalendář 2023 24×0,04l + 1x sklo

Najdete tady cenami ověnčené whisky, jakými jsou třeba Penderyn Gold Single Malt Welsh Whisky Sherrywood nebo Bowmore Legend. Objevíte vůně a chutě těch méně známých, které se jen těžko shánějí. Zároveň si užijete klasiky všech klasik, třeba v podobě Glen Moray nebo Laphroaig. Skleničku získáte jako dárek, abyste si tuhle nadupanou sadu vychutnávali stylově. Užívejte!

Bohužel verze 2022 je teď vyprodaná, ale dá se koupit Whisky kalendář 2021. Pokud jste 2021 neměli, tak si ji klidně kupte, protože jsou tam také moc dobré whisky.

Whisky alkoholový adventní kalendář: Co je uvnitř?

Tak tady je nabídka a výběr trochu víc pestrá, což je ale dobře. V nabídce e-shopu Alkohol jsou totiž 3 různé adventní alkoholové kalendáře s whisky.

Ten první adventní kalendář je přímo od Alkohol.cz. V tom je 24 miniatur s degustační sklenkou. Určitě vás zajímá, co je tam za whisky. No můžu prozradit, že jde o pečlivě vybrané kousky z celého světa. Je tam zastoupení například palíren ze Skotska a Irska.

Další oblíbeným kalendářem je ten adventní kalendář Gold Cock, což je značka palírny Rudolf Jelínek. Gold Cock nemá tak líbivé balení, ale i když je to degustační kalendář, tak se dá využít i k adventu. Dobré je, že je k dostání po celý rok. Uvnitř je 24 miniatur produktů Gold Cock. Ty jsou rozdělené na dvě půlky 12 miniatur x 49,2% a 12 miniatur sudová síla. Všechny ty vzorky mají objem 0,02l. V balení jsou tedy zdejší kousky, co se dají označit jako česká whisky. Takže například Gold Cock 1995 SINGLE MALT WHISKY, Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY, Gold Cock 2016 SINGLE GRAIN WHISKY VIRGIN OAK, Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY RUM CASK FINISH a další.

Třetím kalendářem je ten od americké palírny Jack Daniel’s. Ten je asi jasnou volbou všech fanoušků této značky. Tento adventní kalendář se tváří jako obyčejný marketingový tahák, ale ve výsledku je jeho obsah vcelku uspokojivý. V balení kalendáře je asi jen 21 degustačních vzorků whisky z palírny Jack Daniel’s. Je tam samozřejmě klasický Jack, ale pak také prémiové kousky jako Gentleman nebo Single Barrel. Adventní kalendář má klasických 24 okýnek a pod třemi se skrývají tajné dárky jako vánoční překvapení. Nevím jestli je to všude stejné, ale já tam měl sklenku (panáka), barmanskou odměrku (plechový panák) a kovový přívěsek. Jestli hledáte přímo dárek, tak tipy na Jack Daniels dárkové balení je pro vás ideálním článkem.

Časté otázky k adventním kalendářům

Rumový degustační kalendář pro rok 2022 obsahuje 24 miniatur rumu o objemu 0,02l a 2 degustační skleničky. Tyto skleničky jsou opravdu parádní a mám je moc rád. Kromě toho je v balení kalendáře 24 kartiček, na které můžete zapisovat své dojmy při degustování rumu.

Číselně přesně tady rumy schválně nevypisuju. Někdo chce kalendář jako dárek nebo překvapení. Někdo takový by si seznam rumů číst rozhodně neměl.

 • J. Gow 40 % obj., 0,02l
  liehovina, Škótsko
 • Novo Fogo Chameleon 43 % obj., 0,02l
  Liehovina, Brazília
 • 1731 Guatemala Gran Reserva 46 % obj., 0,02l
  Rum, Guatemala
 • Cane Island Australia 4YO 43 % obj., 0,02l
  Rum, Austrália
 • Coloma 12YO 46 % obj., 0,02l
  Rum, Kolumbia
 • Viva Rica 23YO Single Barrel 40 % obj., 0,02l
  Rum, Mexiko
 • Plantation 5YO 40 % obj., 0,02l
  Rum, Barbados
 • Damoiseau V.O 42 % obj., 0,02l
  Rum, Francúzsko
 • Patridom XO Cask 65 % obj., 0,02l
  Liehovina, Dominikánska republika
 • Carúpano 12 Reserva Exclusiva 40 % obj., 0,02l
  Rum, Venezuela
 • By The Dutch Batavia Arrack 46 % obj., 0,02l
  Rum, Indonézia
 • Whistler Special Edition 46 % obj., 0,02l
  Rum, Južná Afrika
 • Cartavio XO 40 % obj., 0,02l
  Rum, Peru
 • Pusser’s Rum Gunpowder Proof 54,5 % obj., 0,02l
  Rum, Guyana
 • William Hinton 3YO 45 % obj., 0,02l
  Rum, Portugalsko
 • New Grove Bourbon Cask 40 % obj., 0,02l
  Rum, Maurícius
 • Toucan No.4 40 % obj., 0,02l
  Rum, Francúzsko
 • Naga 10YO Siam Edition 40 % obj., 0,02l
  Rum, Thajsko
 • Rhum J.M. Terroir Volcanique 43 % obj., 0,02l
  Rum, Francúzsko
 • Worthy Park Select 40 % obj., 0,02l
  Rum, Jamajka
 • Chairman’s Resrve Legacy 43 % obj., 0,02l
  Rum, Svätá Lucia
 • Cihuatán 12YO Cinabrio 40 % obj., 0,02l
  Rum, Salvádor
 • San Miguel Solera 1952 43 % obj., 0,02l
  Rum, Ekvádor
 • Cane Island Trinidad 8YO 43 % obj., 0,02l
  Rum, Trinidad & Tobago

Tak to rozhodně je vhodný pro muže. A nejen pro muže, ale i pro ženy. Rumové a whisky kalendáře jsou dobré pro každého, kdo má rád tyto destiláty. V kalendářích najdete prémiové kvalitní rumy. Tedy žádný tuzemák.

První okénko otevřete přesně 1.prosince. Adventní kalendář odpočítává čas do Štědrého večeru. Kvůli tomu mají adventní kalendáře 24 okének. Tedy neodpočítávají celý Advent, protože ten má o něco více dní a na to by 24 okének v kalendáři nestačilo.

Podobné příspěvky