Domů » Recenze Monkey Shoulder original Batch 27

Recenze Monkey Shoulder original Batch 27

Monkey Shoulder Batch 27 Recenze

Monkey Shoulder Original Batch 27 je jedinečná směs skotské whisky, která si získala srdce mnoha milovníků whisky po celém světě. Takhle začíná příběh nejspíš o každé whisky. Tento blend je výjimečný, protože ho tvoří směs několika skotských sladových whisky. Údajně ze 27 sudů. Směs dál dozrává, takže se jedná o Triple Malt Scotch Whisky. A tahle směs se pracovně nazývá – směs „Batch 27“. Jak chutná tahle whisky za pár stovek, to se dozvíte v téhle recenzi. Budete překvapení.

Moje hodnocení

Monkey Shoulder Batch 27 Thumb
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Monkey Shoulder
  • Stáří: 6+ let
  • ABV: 40 %
  • Barva: Karamelová

Hodnocení

84%

Když jsem si k whisky prvně přivoněl, tak jsem se zhrozil, protože mi to připomínalo levný irský blend. Přišlo mi to divné, tak jsem začal pátrat po dalších hodnocenich. Vůbec jsem se neseknul, takový špatný dojem měl z téhle skotské kde kdo.

Whisky si nalijte a nechte ji vyvětrat.

Po pár minutách na ní změníte názor.

Monkey Shoulder Batch 27 2

Tenhle blend skotských whisky sice voní lehce štiplavě, ale chuť je velice jemná. V chuti ucítíte banány a koření mísící se z drevitostí. Je to moc dobrá whisky. Ale upřímně, je to pití spíš pro začátečníky nebo newhiskaře. Vedle s ní nešlápnete, ale pro zmlsané jazyky pilované single maltkami to nebude velký zážitek. Vlastně je to nenáročné pohodové pití. Ale nechte ji ve sklence chvilku vyvětrat. To je při pití Monkey Shoulder original Batch 27 to nejdůležitější.

Monkey Shoulder Batch 27 3

Historie a původ Monkey Shoulder

Monkey Shoulder vznikl v roce 2005 jako pocta tradičním skotským mistrům míchání, kteří s vášní a odborností vytvářeli jedinečné směsi whisky. Název Monkey Shoulder odkazuje na přezdívku, kterou dostali dělníci v destilériích, když míchali slad ručně a jejich rameno se začalo zahýbat jako paže opice.

Monkey Shoulder Batch 27 1

Výrobní proces whisky Monkey Shoulder Original Batch 27

Whisky Monkey Shoulder Original Batch 27 je vytvořena z tří různých single malt whisky z destilérií v oblasti Speyside. Tyto whisky jsou pečlivě vybrány a smíchány tak, aby dosáhly dokonalé rovnováhy chutí a aroma. Po smíchání whisky zraje ve vybraných sudech po dobu minimálně 6 let, což zajišťuje vynikající výsledek.

Podobné příspěvky