Domů » Recenze: Ballantines Finest – nejprodávanější skotská whisky

Recenze: Ballantines Finest – nejprodávanější skotská whisky

Ballantines Finest Recenze

Ballantines Finest je dle Jima Murraye, autora knihy Whisky Bible, míchaná whisky roku. Tato whisky je ne nadarmo oblíbená po celém světě, v Evropě dokonce patří mezi nejprodávanější. Je cenově dostupná, má bohatou a jemnou chuť, a navíc se skvěle pije. Pokud jste příznivci lehké skotské, Ballantines Finest si oblíbíte.

Doporučujeme také začátečníkům, kteří svět míchaných whisky teprve objevují. Nenechte se odradit nízkou cenou, jelikož tato lahev má přesně to, co od dobré whisky očekáváte.

Ballantines whisky ve sklence

Začala se vyrábět roku 1827. V receptuře, za kterou stojí Sandy Hyslop, se ukrývá 43 single malt a obilných whisky výhradně ze Skotské vysočiny, které zrály minimálně tři roky. Najdete v ní například Glenburgie, Miltonduff, Scapa a Glentauchers. V palírně jí věnují maximální péči. Díky tomu je její pití, ač pochází z drsného kraje, jako pohlazení na duši. Představuje ideální zakončení dlouhého dne. Můžete si ji vychutnávat samotnou, hodí se ale i do míchaných drinků. 

Podrobnosti a hodnocení whisky

lahev Balantines Finest whisky
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Pernod Ricard
  • Stáří: 3 roky +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Světle zlatá s oranžovými odlesky

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

3.9/5 - (21 hlasů)

Pokud ji chcete pít samu o sobě a prozkoumávat její aroma a chuť, nedoporučujeme míchat s příliš velkým množstvím vody. Docela stačí 1-3 kapky. Chuť je totiž už v základu opravdu jemná. Malé množství vody si s ní ale skvěle pohraje a vyzvedne její komplexnost, sladkost a zachová příchuť rašeliny. Oproti některým značkám nemá Ballantines Finest nepříjemný dozvuk.

Aroma je nasládlé. Připravte se na výrazný, do křupava opražený ječmen s cukrem. Najdete v něm také lehkou vůni kouře z hořícího dřeva a sladké karamelky. Chuť je velmi bohatá a opět příjemně sladká. Dominantní je ječmen s karamelem, v podtónech ucítíte velmi jemnou rašelinu. Dozvuk je měkký a sladký.

Recenze Ballantines Finest

Aroma

Křupavý ječmen a cukr, kouř hořícího dřeva, karamelky.

Chuť

Bohatá a sladká. Ječmen, karamel, velmi jemná rašelina.

Dozvuk

Měkký a sladký, fondán.

Podobné příspěvky