Recenze: Tullamore Dew – takový irský tuzemáček

Tullamore Dew Recenze

Tullamore Dew je v současnosti vlastněna značkou William Grant & Sons. Patří mezi nejprodávanější irské whiskey. Rádi ji pijí i lidé, kteří whiskey běžně neholdují. Tullamore Dew je třikrát destilovaná, tak jak to mají Irové rádi. Je míchaná ze tří typů irské – pot-still, obilné a sladové. 

Ačkoliv se o Irsko zasloužilo o destilování whiskey tak, jak ji známe, trh s tímto nápojem tam zrovna nevzkvétá. V provozu je pouze hrstka palíren a pokud chtějí dohnat Skotsko či Ameriku, mají co dělat. Tullamore Dew je ale hvězdou v oboru, a ne nadarmo platí za ikonickou irskou. Doporučujeme ji každému, kdo s whiskey teprve začíná. Je svěží a ideální pro dlouhé večery. Také cena je příznivá v porovnání s ostatními produkty v této kategorii.

lahev whisky tullamore der v recenzi

Tullamore Dew je jako tekuté zlato. Ve sklenici objevíte máslové tóny a vše, co má správná třikrát destilovaná irská mít. Přičichněte a pocítíte, jak karamel a karamelizované ořechy společně s teplým máslem zaplaví vaše čichové buňky. Silně připomíná máslový toust. Po nějaké chvíli se objeví také vůně trávy. Rozehřáté máslo ale přetrvává.

Podrobnosti a hodnocení whisky

  • Země: Irsko
  • Palírna: William Grant & Sons
  • Stáří: 3 roky +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Medově jantarová barva

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

3.8/5 - (65 hlasů)

Po napití na patře ucítíte kombinaci sladového a nesladového ječmene. Nástup je intenzivní. Je to úplně něco jiného, než jak znáte ječmen ze skotské. Jemná a lehká chuť, která doslova zaplaví vaše ústa je přesně to, co z Tullamore dělá jeden z nejoblíbenějších nápojů. Znovu ucítíte máslový toust, který vás překvapí a změní se na palačinku jemně namazanou máslem s výrazným křupavým ovocem jako jsou zelená jablka a nezralé hrušky. Dřevěné uhlí uzavírá neuvěřitelně čisté linie této whiskey těsně předtím, než skončí s mírně hřejivým a čistým dozvukem.

Tullamore Dew recenze

Aroma

Máslové tóny, karamel a karamelizované ořechy, jemná vůně čerstvé trávy.

Chuť

Ječný slad, máslový toust, čerstvá jablka a hrušky.

Dozvuk

Vše uzavírá chuť dřevěného uhlí. Dozvuk není příliš dlouhý, o to víc příjemný a čistý.

Podobné příspěvky