Domů » Woodford Reserve American Oak – výběrová Bourbon whiskey (Recenze)

Woodford Reserve American Oak – výběrová Bourbon whiskey (Recenze)

Woodford Reserve Recenze

Woodford Reserve je jedním z největších klenotů mezi bourbony. Jak už název napovídá, zrál v sudech amerického bílého dubu, který mu propůjčil výrazné dřevité aroma a jemnou chuť vanilky, medu a ořechů. Později se na jazyku přidají kořenité vůně.

Bourbon s výraznou chutí ořechů a vanilky

Když se podívám na nabídku bourbonů, řada Woodford Reserve mezi nimi skvěle vyzdvihuje jeden z pěti prvků ve výrobě whisky. Čistá chuť vody, kvalitní obilí, dostatečný prostor pro fermentaci, několikanásobnou destilaci a pak pozvolné zrání. Woodford Reserve se zaměřuje právě na zrání, protože bourbon zrál v určitém druhu bílého amerického dubu. Tyto sudy jsou vyrobeny z dubu Ozark, který dodává kořeněnou a ořechovou chuť.

Woodford Reserve

Pokud tedy ani vy nedáte dopustit na kvalitní bourbon, na požitek z kvalitní whisky, Woodford Reserve Master American Oak doslova zazáří u stolu nebo v baru jak při posezení s příjemnou společností, tak i při výjimečných událostech. Silná chuť je podtržena procentem alkoholu, který výrobce udává na 45.2%. A to už se jedná o opravdu silné pití, vhodné pro ostřílené znalce, nebo muže, milující chuť divokého západu.

Podrobnosti a hodnocení bourbonu

Woodford Reserve
  • Země: USA
  • Palírna: Woodford Reserve
  • Kraj: Kentucky
  • ABV: 45,2 %
  • Typ: Bourbon Whiskey
  • Barva: Zlatohnědá

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

4.6/5 - (17 hlasů)

Výroba tradičního bourbonu začíná v USA

Rodná země tohoto nápoje je samozřejmě USA, ještě konkrétněji Kentucky. Woodford Reserve American Oak je výsledkem práce, za kterou stojí Master Distiller Chris Morris. Experimentováním s obilnými recepty, fermentačními styly, druhy sudů a procesy zrání, se každá jedinečná série v Master kolekce sejde a vytvoří řadu inovativních, jedinečných whisky. Bourbon vás doslova nadchne svou vůní, kde můžete cítit vanilku, ořechy, dub, marcipán a mléčnou čokoládu. Ve sklence se bude jen vyjímat její zlatohnědá barva. Tento Kentucky straight bourbon používá standardní Woodford mash bill a zrál ve speciálně vybraných amerických dubových sudech. Tyto sudy jsou vyrobeny z dubu Ozark, který dodal zřetelně kořeněnou, ořechovou chuť.

Experiment, který vyšel na jedničku

Woodford Reserve Master’s Collection oceňuje především průkopnickou práci historických palírníků a zároveň oslavuje inovativního ducha Master Distiller Chris Morris a Assistant Master Distiller Elizabeth McCall. Musím uznat, až experiment s novými recepturami, kombinace obilí, styly fermentace, typy sudů a procesy zrání, se každá jedinečná nabídka v Master’s Collection spojuje a tvoří řadu inovativních, jedinečných whisky.

Limitovaná edice Master’s Collection z roku 2018, tento rovný bourbon z Kentucky používá standardní Woodfordovu kaši a zraje ve speciálně vybraných sudech z amerického dubu. Tyto sudy jsou vyrobeny z dubu Ozark, který propůjčil výrazně kořeněný, ořechový chuťový profil.

Podobné příspěvky