Domů » Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Trebitsch Czech Single Malt Whisky Recenze

Trebitsch Single Malt je originální a nefalšovaná česká whisky z Třebíče (to je na Moravě) od české palírny Trebitsch Old Town Destilery, která má vlastně obchodní název Česká whisky s.r.o.

Mohu o ní mluvit skutečně jako o originálu z Čech, protože je vyrobena z českých surovin. Základem je slad z moravského ječmene. Slad je lehce nakouřený a k jeho nakouření se používá česká rašelina. A nesmím zapomenou na vodu, která je rovněž naše. Výsledkem je tedy pravá česká whisky.

Podrobnosti a hodnocení whisky

trebitsch-česká-single-malt-whisky
  • Země: Česká republika
  • Palírna: Trebitsch
  • Stáří: 4 roky
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Květový med

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

4.1/5 - (91 hlasů)
trebitsch single malt czech

Jak si Trebitsch whisky stojí v recenzích? Poměrně neutrálně, ale musíme přihlédnou k tomu, že ji většinou hodnotí „alkoholici“ na různých whisky diskusních fórech. O jejich znalostech nebudu polemizovat, ale zajímalo by mě, jak by dopadl test whisky naslepo. Pak by si Trebitsch Single Malt Whisky nejspíš přišla na daleko lepší hodnocení, protože by ji diskutéři neshazovali kvůli národnímu sebemrskačství.

Já Trebitsch whisky hodnotím jako dobře pitelnou whisky, která si nezaslouží být opomíjená. Ostatně, to že je dobrá, na tom se shodneme i s profíky mezinárodních soutěží. Whisky z českého Třebíče získala různá ocenění. Například jedno z prestižní soutěže WWSA v Londýně nebo v CWSA v Číně. Nejspíš kvůli tomu si tuto českou whisky začali s oblibou kupovat zákazníci v USA, Japonsku, v Číně a v dalších zemích.

Trebitsch Czech Single Malt Whisky recenze

Jestli chcete vědět, jak mi Trebitsch whisky chutnala, tak se na to pojďme podívat. Nenechte se zmást jinými recenzemi. Třebíčská whisky je dobře pitelná. Oceňuji na ní, že se nebojí jít do světa ze země, kde není pálení whisky tradicí. A už vůbec bych ji nečekal na Moravě, kde bychom očekával víno nebo spíš slivovici.

Aroma

Mírně zakouřený slad, ale nijak výrazně. V dálce jsou cítit květinky, med a slad. To celé doprovází špetka koření. Nejspíš skořice a něco exotičtějšího. Ale jsem rád že tam necítím chlastovistost (líh).

Chuť 

Chuť mě rozhodně překvapila. Je jemná a mírně zauzená. Právě ta uzenost se mi tady tedy líbí. V chuti cítím med, slad, meruňky a trochu koření.

Dozvuk

Dozvuk není špatný, ale není moc výrazný. Ke konci mi ta chuť dozvuku trochu hořkne. V dozvuku mám lehké rumové náznaky. Celkově je to dobré.

Časté otázky k Trebitsch whisky

Je tato whisky opravdu z Česka?

Ano, Trebitsch je vlastně Třebíč. To je město na západě Moravy.

Kde tuto whisky nejlépe koupit?

V ČR existuje řada e-shopů a prodejen, kde se dá tato česká whisky pořídit. Já mám hodně dobré zkušenosti s tímto e-shopem, kde prodávají samé dobré české pití jako jsou ovocné pálenky a tak podobně :-).

Je Trebitsh single maltka vážně dobrá?

Každý máme jiné chutě, ale pojďte se podívat na recenzi, kde se vám snažím popsat své dojmy z tohoto destilátu.

Podobné příspěvky