Domů » Recenze: Glenfiddich 12 – supermarketová single maltka

Recenze: Glenfiddich 12 – supermarketová single maltka

Glenfiddich 12 Recenze

Glenfiddich 12 40 % je skotská single malt whisky, která platí za jednu z nejoblíbenějších single malt ve světě. Palírna, kde se produkuje, byla založena v roce 1886 Williamem Grantem. Z tohoto podniku vzešel nejen nápad, na ty nejlepší a nejprodávanější whisky vůbec. Byli také mezi prvními výrobci single malt, kteří investovali do propagace a reklamy. A tento krok se jim vyplatil.

recenze ochutnávka glenfiddich 12

Glenfiddich 12 je dobrá a cenově dostupná. Ačkoliv nepatří mezi ty nejosobitější produkty, budete spokojeni. Vyhovuje každému, kdo si chce vychutnat jemnou single malt, která se dobře pije. A přesně to většina zákazníků požaduje. Ne každý touží po divoké šelmě poháněné rašelinou, která na vás doslova vyskočí z lahve. Někdy zkrátka toužíme odpočívat se sklenkou něčeho příjemného a jednoduchého, přesto plného chuti.

Tato lahev se umístila v žebříčku srovnání nejlepší whisky a nejlepší skotská whisky.

Glenfiddich 12 vás nezklame. A pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, je nejvyšší čas. Vůně whisky je měkčí, a ne příliš výrazná. Lihové tóny však ucítíte poměrně výrazně. Dohromady tato kombinace není zrovna nejideálnější, přesto na ní něco je. Chuť vás příjemně překvapí. Je lehce nasládlá s jemnou vanilkovou příchutí. Ta společně se sladovou chutí ve sklence vytváří dokonalou rovnováhu. Kdyby byla jen o trochu sladší, už by to bylo příliš a soulad chutí by byl pryč. Naštěstí je v ní sladu tak akorát. Díky tomu je pití Glenfiddich příjemným zážitkem s fantastickým dozvukem.

Podrobnosti a hodnocení whisky

glenfiddich 12y
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Glenfiddich
  • Kraj: Speyside
  • Stáří: 12 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Světle slámová

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

4/5 - (58 hlasů)

Glenfiddich 12 recenze

Aroma

Nejprve ucítíte vůni sherry. Dále následuje karamel, slad, jahody, červená lékořice, cukr, sadové ovoce a špetka vanilky.

Chuť

Připravte se na ochutnávku čerstvých jablek a šťavnatých hrušek. Ty vás zaujmou jako první. Poté následuje slad v propojení se sherry, medem a vanilkou. Nakonec ucítíte dub a trochu karamelu.

Dozvuk

Hrušky a med pomalu odezní. Ucítíte měkký slad a dub, který společně vytváří dlouhotrvající a příjemný závěr.

Videorecenze Glenfiddich 12 whisky

Podobné příspěvky