Domů » Recenze Glenfarclas 10y trochu rozpačitá single malt skotská

Recenze Glenfarclas 10y trochu rozpačitá single malt skotská

Glenfarclas 10y Recenze Cover

Glenfarclas 10y je trochu rozpačitá. Kdyby neměla 10 let, tak napíšu, že to je mladá whisky. Jenže ona není. Její aroma slibuje hodně slibnou single malt whisky. Ve vůni je cítit mléčná čokoláda s mandarinkou a pomerančem, ale také sherry a suchý kouř. Voní skutečně příjemně. Mám tenhle typ whisky rád. Tady ale něco nehraje.

Moje hodnocení

Glenfarclas 10y Th
  • Země: Skotská whisky
  • Palírna: Glenfarclas
  • Stáří: 10 let
  • ABV: 40 %
  • Barva: Bronzová

Hodnocení

84%

Chuť už tolik překvapující není. Chuť je dřevitá a hodně ostrá, ale to se dá u 40 % očekávat. Kdybych ji neviděl, tak bych ji tipnul na 46 %. Dřevitost po chvilce v puse hořkne. Dozvuk je hořký a dlouhý. Ten nejdelší dozvuk mi připomíná dozvuk hořkého plzeňského ležáku.

Glenfarclas 10y Barva

Je to nenáročná, ale příjemná whisky, kterou si s chutí dám u televize, ale na krbové rozjímání to není. Tam bych potřeboval více sofistikovanosti.

Ochutnával jsem také o něco starší Glenfarclas , a to konktrétně 21letou Glenfarclas 21.

Tradice whisky Glenfarclas

Glenfarclas je skotská whisky z regionu Highland, což je v podstatě Spayside, a vyrábí se tady už od roku 1836. Tuto whisky vyrábí v rodinné destilerii, která je ve vlastnictví rodiny Grantů, již pět generací. Glenfarclas je známý svým tradičním výrobním procesem, při kterém se používají pouze tradiční kameny, dřevo a měď. Ono to u skotské whisky ani jinak nejde, protože na to bedlivě dohlíží místní úřady.

Glenfarclas 10y Vzorek

Klíčovou součástí procesu výroby této whisky je výběr sudů, které se používají ke zrání. Glenfarclas je používá ex-bourbonové a ex-oloroso sudy.

Porovnání cen Glenfarclas 10yo

Podobné příspěvky