Domů » Recenze: Johnnie Walker Red Label – oblíbený skotský blend

Recenze: Johnnie Walker Red Label – oblíbený skotský blend

Johnnie Walker Red Label Recenze

Pokud máte rádi blendovanou sladovou whisky, Johnnie Walker Red Label je tou správnou volbou. Blendované whisky jsou mezi whisky kategorií sama o sobě a tvoří jednu z nejvýznamnějších výrobních odvětví. Když někdo pije whisky poprvé, je většinou právě míchaná. 

Johnnie Walker ví, jak na to. Všechny jejich whisky, od Black Label po Blue Label, si užijete. Dokonce i sám Charles MacLean, velký příznivce blandu a autor knihy Svět whisky, prohlásil, že Red Label mu opravdu chutná.

johnnie-walker-red-label-recenze-whisky

Značka Johnnie Walker toho vyrábí spoustu. Red Label se začal prodávat v roce 1909, již předtím ale byl známý pod jménem Walker´s Special Old Higland Red Label. Právě v tomto období došlo ke změně. Výroba whisky přestávala být skromnou rodinnou záležitostí a značky se transformovaly do velkých jmen, především díky úspěšnému marketingu. A další pikantnost – sám Winston Churchill si dával trochu Red Labelu každý den.

Od té doby se Johnnie Walker stal nejprodávanější skotskou na světě. Ale znáte Johnnie Walker Blue Label? Je cenově dostupná a potěší vás. Vyrábí se z vyzrálých 35 sladových a obilných whisky. Je skvělá nejen sama o sobě, ale i do míchaných koktejlů. Má plnou zlatavou barvu, která doslova září. 

Aroma je jednoduché a jasné – zelená jablka, zakysaná smetana a med. Dále ucítíte vosk ze svíčky a vůni spáleného knotu. V podtónu cítíme popel, docela jako prázdný popelník. V ústech ucítíte krémovou chuť s obilím. To vše tvoří sametovou a příjemnou strukturu. Opět se připomenou tóny z aroma. Dále pepř a med. Kouř je výrazný a opět připomíná popelník, v dozvuku je dominantní. Nesmíme zapomenout na karamel. 

Podrobnosti a hodnocení whisky

johnnie-walker-red-label-recenze-whisky
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Johnnie Walker
  • Stáří: 3 roky +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Medově zlatá

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

4/5 - (20 hlasů)

Recenze Johnnie Walker Red Label

Aroma

Svěží zelená jablka, jemný med a zakysaná smetana. Vůně odkapávajícího vosku a právě uhašené svíčky.

Chuť

Krémová s příchutí mladého obilí, pepř a med.

Dozvuk

Výrazný kouřový dozvuk, tóny karamelu.

Podobné příspěvky