Domů » Recenze: Johnnie Walker Blue Label – jedinečný Johnnie

Recenze: Johnnie Walker Blue Label – jedinečný Johnnie

Johnnie Walker Blue Label Recenze

Jestli máte rádi pití od Johhnieho Walkera, tak pak si nenechte ujít nejlepší whisky z řady jeho barevných labelů. Pokud jste od něho ještě nic neměli, tak tohle je asi špička za poměrně přijatelnou cenu. Pojďte si přečíst o jedinečné skotské whisky Johnnie Walker Blue Label. Je vážně dobrá?

johnnie walker blue label

Co je Johnnie Walker Blue Label?

Johnnie Walker Blue Label je skotská whisky pro fajnšmekry. Proč pro fajnšmekry? Jde totiž o 60letou 40% míchanou whisky. Ta je vyrobena z nejvybranějších zásob, které se dají v palírně u Johnnieho Walkera najít. Všechny složky této whisky nejsou samozřejmě 60 let staré, ale tak je to u všech míchaných whisky. V této láhvi je směs ušlechtilých jednosladových whisky, které jsou staré až 60 let. Podle neoficiálních informací vím, že by v této lahvi neměla být whisky mladší 28 let. Johnnie Walker je sám o sobě zárukou kvality, ale Blue Label má ještě takový malý příběh. Údajně je pro jeho výrobu vhodný pouze 1 sud z 10 000.

Podrobnosti a hodnocení whisky

jw Blue Label
 • Země: Skotská whisky
 • Palírna: Johnnie Walker
 • Stáří: 60 let
 • ABV: 40 %
 • Typ: Blended
 • Barva: Zlatá

Naše hodnocení

83 %

Hodnocení čtenářů

4.4/5 - (17 hlasů)

V čem se Johnnie Walker Blue Label tak odlišuje?

Nemusím asi zdůrazňovat, že se jedná o nejkvalitnější whisky z této řady. Troufnu si však říct, že i z celého světa, a to zejména díky své náročné výrobě a přísnému výběru. A to, že jde o něco jedinečného svědčí i to, že palírna přichystala limitované edice Blue Labelu.

Recenze klasického Johnnie Walker Red Label

Co myslím tím přísným výběrem?

Uvádí se, že z 10 000 sudů se vybere pouze jeden, který je hoden dalšímu zpracování. Myslím, že už to vypovídá o tom, jakou kvalitou tento nápoj, díky tomuto postupu, disponuje.

Estetická stránka

Každý kus, který pijete, je naprosto originální. Všechny láhve mají totiž své vlastní identifikační číslo. Součástí balení je i dárková kazeta, ve které nápoj obdržíte. Je tedy vhodná i jako dárek pro známé či blízké. Myslím si, že tímto darem určitě neurazíte.

Stojí ta cena za to?

S kvalitou jde ruku v ruce vyšší cena. Za jedinečnost a kvalitu se vyplatí připlatit. Blue Label je sice nejdražší z řady Johnnie Walker, ale také je nejprestižnější. Podle většiny recenzentů na internetu je ale požitek z chutě ceně odpovídající.   

Z čeho se tato edice skládá?

Jak jsem již zmiňoval výše, Blue Label prochází opravdu náročnou produkcí. Vyrábí se totiž z dvaceti osmi až šedesátiletých single malt skotských whisky, které zaručují jejich znamenitost. Díky nim si můžete vychutnat jeho jedinečnou chuť.

Jakou chuť při pití nejspíše ucítíte?

Musím podotknout, že chuť je opravdu velmi výrazná, samozřejmě příjemným způsobem.

 1. V začátcích ucítíte lískové oříšky a med s jemným nádechem kouře.
 2. Poté se ale začnou přidávat chutě skrytých ingrediencí-zejména zázvor, dubové dřevo a horká čokoláda. Cítit byste měli i med zaobalený v koření.
 3. Na závěr máte možnost ochutit jemný kouř, který vám ve vašich chuťových buňkách vydrží ještě pěkně dlouhou dobu.

Jak Blue Label nejlépe servírovat?

Doporučuji požívat nejlépe v čisté formě, kdy si vychutnáte nejlepší požitek z pití. Můžete ji podávat s ledem či troškou vody.

Při pití se kombinuje whisky a voda s tím, že začínáte vždy vodou. Myslím si, že pokud dodržíte toto pořadí, tak si ji vychutnáte více. Po vodě následuje whisky, kterou pravidelně střídáte s vodou. Dočkáte se chuti sušených plodů, čokolády a koření. Tenhle postup pití doporučuje sám výrobce. Nalijete si whisky bez ledu a vedle si postavíte sklenici s chlazenou vodou. Pak střídavě popíjíte vodu a whisky. 

Ale víte co? Pijte Blue Label, tak jak pijete whisky nejraději. Pořádně ji poválejte po jazyku a v celé puse, polkněte a nechte se unášet všemi chutěmi, ve kterých je cítit snad všechno: med, ovoce, kouř a třeba i ořechy.

S čím se dobře míchá?

Nejskvělejší kombinace docílíte tím, že smícháte Blue Label se švestkami či ořechem. Je to skvělý doplněk pro řadu koktejlů. Podporuje tóny sušeného ovoce, koření a sladkost skotské vanilky. Důležité však je, že přispívají k lahodnému doznívajícímu závěru.

Důkaz prestižnosti?

Možná se ptáte, kde je nějaký důkaz, že je opravdu tak kvalitní a chutná, jak ji tady prezentuji. Jak už to tak bývá, tak prémiové pití už má za sebou nějaké to hodnocení a ceny ze soutěží.

 • 6 cen Le Mone Selection Grand Gold
 • 3 ceny Double Gold
 • Spoustu pozitivních reakcí na sociálních sítích a velké počty spokojených zákazníků

Podobné příspěvky