Bowmore Legend – whisky s vůní mulčovací kůry (Recenze)

Bowmore Legend Recenze Cover

Bowmore jsou whisky ze skotského Islay. Bowmore Legend patří je nejoblíbenějším single malt whisky, jaké tato palírna produkuje. Pokud od nich nic neznáte, tak se pojďte seznámit ro této recenze, kde jsem se podíval právě na Bowmore Legend. Jak vám bude chutnat?

Podrobnosti a hodnocení Bowmode Legend

Bowmore Legend Thumb
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Bowmore
  • Stáří: 6 let +
  • ABV: 40 %
  • Typ: Single Malt

Moje hodnocení

87 %

Jardův souhrn recenze

Aroma, jako když si čichnu k pytli mulčovací kůry, do které někdo vylil med. Asi bych to pojmenoval jako nasládlá hlína.

Chuť je typický Bowmore. Pokud ho neznáte, tak tady dominuje především hlína a sladkost. Nikdy jsem neochutnával vřes, ale myslím si, že takhle nějak chutná. Zemitý, nahořkle kyselý.

Dozvuk je zase nahořklý. Docela bych to přirovnal ke chmelovému ocasu. Když si dám extra hořký ležák, tak takhle nějak mám po Bowmore Legend vzadu na jazyku.

Možná se to z popisu aroma a chutí nezdá, ale tahle whisky je dost zábavná. Je to sice mladá single malt whisky, ale už má co říct.

Není to nic pro začátečníky, protože to Skotsko je tady velice cítit. V Bowmore Legend čekejte kouř, jód, rašelinu.

Já jsem si pochutnal. Jsou i lepší Bowmore jako třeba Bowmore 12, ale tahle je za ty peníze dobrá volba.

Tohle whisky jsem měl jako vzorek v alkoholovém degustačním alkoholovém kalendáři. Bowmore Legend byla konkrétně ve whisky kalendáři z roku 2021.

Něco o Bowmore

Bowmore je skotská palírna whisky, která se nachází na ostrově Islay. Založena byla roku 1779 a je jednou z nejstarších a nejtradičnějších palíren na Skotsku. Je známá pro své jedinečné a peated chutě. Palírna má rozsáhlé sklady, kde leží whisky k dozrání, často i po desítky let. Bowmore je jednou z mála palíren, která stále používá tradiční metody výroby a dodržuje původní recepturu. Její produkce je ceněna pro svou vyváženost mezi sladovostí, ostrostí a dřevitostí. Bowmore je jedinečná palírna, která si zachovává svůj vlastní charakter a je považována za jednu z nejlepších na světě. To tedy rozhodně je.

Kde koupit Bowmore Legend nejlevněji

Podobné příspěvky