Domů » Recenze Loch Lomond Ichmurrin 12 [stojí za to] skotská s chutí kloktadla

Recenze Loch Lomond Ichmurrin 12 [stojí za to] skotská s chutí kloktadla

Loch Lomond Inchmurrin 12y

Loch Lomond Inchmurrin 12 je zajímavý svou jedinečnou metodou destilace. Inchmurrin, pojmenovaný po největším ostrově v Loch Lomond, je destilován v jedinečných destilačních kotlích Loch Lomond, které umožňují různé styly destilace.

20221101 203611

Tato whisky je známá pro své charakteristické chuťové nuance – kombinaci ovocných tónů jako jsou zelená jablka a hrušky, spolu s nádechem vanilky a květinových tónů. Tato kombinace chutí ji činí jedinečnou mezi skotskými single malt whisky. Ve výsledku mi to připomíná Jox (to je kloktadlo). Tomu například Laphroaig 10 nesahá se svojí nemocniční vůni ani po kolena.

Loch Lomond 12y
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Loch Lomond
  • Stáří: 12 let
  • ABV: 46 %
  • Barva: Jantarová

Hodnocení

84 %


Loch Lomond Inchmurrin 12 je skotská single malt whisky, která je součástí řady Loch Lomond. Inchmurrin 12 letý je vyráběn specifickým procesem, který zahrnuje použití unikátních destilačních kotlů. Tento proces dává whisky jemný a ovocný charakter. Vzhledem k tomu, že se jedná o whisky z Highland regionu, můžete očekávat určitou komplexnost a hloubku chuti. Tato whisky je známá pro svůj vyvážený profil s tóny ovoce a jemné sladovosti.

20221101 203516

Loch Lomond Inchmurrin 12 by se mohl srovnávat s whisky jako Glenmorangie 10 nebo Auchentoshan 12. Tyto whisky mají podobně ovocné a lehké chuťové profily s nádechem vanilky a květinových tónů. Glenmorangie je známá svou jemností a komplexními ovocnými chutěmi, zatímco Auchentoshan nabízí hladký a lehce květinový profil, což jsou vlastnosti, které jsou podobné charakteristikám Inchmurrin 12.

Podobné příspěvky