[Recenze] Jack Daniel’s Single Barrel Select – nejlepší Jack

Jack Daniels Single Barrel Recenze

Ochutnejte speciální vydání známé whisky Jack Daniel’s Single Barrel je speciální vydání, které je o pá % silnější než běžný Jack a rozhodně ho doporučuji všem, kteří mají rádi silnější whisky. Tedy whiskey.

Ochutnejte o něco silnější sérii Single Barrel

Patříte mezi milovníky luxusního pití, které vám na jazyku otevře svou plnou chuť i vůni? Pak vám doporučím vyzkoušet whisky Jack Daniel’s Single Barrel. Ta je oproti klasické Jack Daniel’s Tennessee Whiskey zajímavější tím, že je stáčena jen z jednoho sudu. Osobně vybraným hlavním Master destilérem Jeffem Arnettem.

Podrobnosti a hodnocení whisky

Jack Daniels Single Barrel Thumb
  • Země: USA
  • Palírna: Jack Daniel’s
  • ABV: 45 %
  • Typ: Tenessee Whiskey
  • Barva: Jantarová

Naše hodnocení

83 %

Jack Single Barrel

Ten říká, že pro takovéto stočení je důležité vybrat ten správný sud. Jako hlavní palírník odhaduje, že k tomu je hodný pouze jeden sud ze sta. Věděli jste, že chuť whisky je mimo jiné závislá na umístění sudu ve skladu, ve kterém destilát zraje? Sudy, ze kterých je stáčen Single Barrel, zrají v nejvyšších patrech skladů přibližně o 2 – 3 roky déle než Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, aby chuť byla vyzrálejší a barva sytě jantarová.

Aby spotřebitel znal historii každé stočené Jack Daniel’s Single Barrel whiskey, je na hrdle každé lahve je uvedeno datum lahvování a číslo sudu, ve kterém whiskey zrála.

Kde vzniká nejsilnější Jack Daniel’s Tennessee Whiskey?

Co naplat. Všechny kvalitní whisky pocházejí z Tennessee. Na to už jsme si my, ostřílení znalci tohoto moku, zvykli. Jack Daniel’s se vyrábí přímo v malém městečku Lynchburg ve státě Tennessee a je to jediné místo na světě, kde se tato whisky vyrábí. Navíc je Jack Daniel Distillery je zároveň nejstarším registrovaným lihovarem v USA. Licenci získal v roce 1866 a dodnes pokračuje ve výrobě Tennessee whiskey stejným způsobem.

Tip

Jack Daniel’s je klasická komerční značka, která se věnuje snad všemu. Za zmínku stojí Jack Daniel’s Honey nebo dárková balení Jack Daniel’s, která ocení nejen fanoušci Jacka.

Opravdu silná whisky

Stačí jeden pohled na sklenku Jacka Daniel’se Single Barrel 100 Proof a bude vám jasné, že máte co dočinění s opravdu silným kouskem. Whisky zraje stejně jako ostatní zdejší lahůdky v opálených dubových sudech. V některých z nich ale dojde během zrání k vzácnému souladu mezi whisky a dřevem. V tomto případě navíc v mocné síle 50 % alkoholu pro výjimečný chuťový zážitek. 

Nepřehlédněte: Mám tady jeden tip na bourbon whiskey Woodford Reserve, Bulleit Bourbon, Wild Turkey 101

Originální ostrá chuť

Každá číslovaná láhev v sobě ukrývá tmavě jantarovou whisky, která je nádherně provoněná karamelem, kouřovou vanilkou, třešní a dubovým dřevem. V tomto protáhlém chuťovém vněmu se dostaneme až na samotný vrchol, kde ucítíte hořkou čokoládu. V dlouhém závěru se také přidávají tóny jalovce.

Podobné příspěvky