Domů » Jack Daniel’s Honey

Jack Daniel’s Honey

Jack Daniels Honey Recenze

Jack Daniel’s Honey je ochucená whiskey od světoznámé značky. Je jasné, že pro ortoxní whiskaře je tato ochucená whiskey nesmyslem, o kterém nemá smysl ani přemýšlet. Jenže u ostatních lidí má Jack Daniel’s Tennessee Honey své speciální místo v domácím baru. Pojďte si přečíst něco o této medové whisky.

jack daniels honey ve sklence s citronem
S citronem mi Jack Daniel’s Honey chutná.

Co je Jack Daniel’s Honey?

Jack Daniel’s Honey je whisky likér. Lidé často myslně říkají, že je to medová whisky, ale to není pravda. Tento medově whiskový likér má totiž 35 % alkoholu. To je na pořádnou whiskey slabota. Už na první ochutnání vám bude jasné, že tuto chuť nemůžete s ničím jiným zaměnit. A vlastně ani nevím, jestli ji s něčím zaměnit lze. Nevím o nikom jiném, kdo by ještě dělal medovou whisky nebo whisky medový likér.

To, čeho si u pravého Jacka ceníte, tak na to tady zapomeňte. Určitě tím nechci říct, že by Jack Daniel’s Honey byl špatný. To není. Naopak, jde o dobré pití, které není cítit umělým dochucovadlem. Na stránkách Jacka se píše, že je při výrobě použitý pravý med. Já bych tomu věřil.

Jack Daniel’s Honey je tedy med smíchaný s tradiční whiskey Jack Daniel’s. Je to něco podobného jako Jack Daniel’s Apple, ale asi více sladší.

Podrobnosti a hodnocení whisky

Jack Daniel's Honey
 • Země: Amerika
 • Palírna: Jack Daniel´s
 • Stáří: 3 roky +
 • ABV: 35 %
 • Typ: Blended
 • Barva: Medová 🙂

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

3.9/5 - (32 hlasů)

Jak se pije Jack Daniel’s Honey

Jack Daniel’s Honey, sladká a hladká varianta tradičního Jack Daniel’s whiskey, je všestranný likér, který lze pít různými způsoby. Zde jsou některé oblíbené možnosti:

 1. Samostatně na ledu: Jednoduše nalijte Jack Daniel’s Honey do sklenice s ledem a užijte si jeho bohatou chuť.
 2. S citronovou šťávou: Přidání čerstvé citronové šťávy může vyvážit sladkost likéru a dodat nápoji osvěžující charakter.
 3. S perlivou vodou nebo sodovkou: Míchání s perlivou vodou nebo sodovkou vytvoří lehký a osvěžující nápoj, který je ideální pro letní večery.
 4. S čajem: Jack Daniel’s Honey kombinovaný s horkým nebo ledovým čajem vytváří zajímavý a chutný nápoj, obzvláště příjemný v chladnějším počasí.
 5. V koktejlech: Tento likér se skvěle hodí do různých koktejlů. Můžete ho například kombinovat s citronovým džusem, medem a trochou perlivé vody pro vytvoření osvěžujícího koktejlu.
 6. S jablčným džusem nebo ciderem: Smíchání s jablčným džusem nebo ciderem vytváří sladký a ovocný nápoj, který je obzvláště populární na podzim.

Při pití Jack Daniel’s Honey je důležité pamatovat na to, že jeho sladkost může být dost výrazná, takže může být dobré ji vyvážit něčím kyselým nebo hořkým, abyste dosáhli harmonického chuťového profilu.

Medový whisky likér

Vlastně proč ne. Originální Jack Daniel’s je pro spoustu lidí docela ostré pití, které jim křiví celou pusu, ale v podobě likéru destilérka zasáhne právě i ty lidi, kterým tradiční whiskey nechutná. Jack Daniel’s Honey vznikl asi z toho důvodu, protože můžete pít whiskey se svým protějškem, aniž by se ušklíbala nebo ušklíbal.

Jack Daniel’s udělal s medovým likérem správný krok, protože se z něho stal jednak hit, ale pak je to dobrý a pitelný drink. Ale marketingový nápad je to také super. To se musí nechat.

Sladká skoro whiskey

Ono se nedá jinak. Stejně do toho budu míchat whiskey, ač to do ní má daleko. A to i v případě, že je vlastně základem. Jack Daniel’s Honey je sladké pití plné medové chuti.

V chuti Jack Daniel’s Honey se nesnažte hledat nějaký pevný charakter whiskey, při při jehož rozpoznávání byste si lámali hlavu dlouhé večery při svíčce a doutníku. Tohle pití je spíš o zábavě a medové sladkosti. Co si z toho vzít? Je to pití, které si dáte s partnerem, partnerkou v klídku večer k televizi, ale je to i pití, které když pořádně vychladíte, tak se bude dobře pít na zahradě nebo kdekoliv s přáteli. No, a pak se nemusíte za tu cenu bát to s číkoliv smíchat. Ať už colou nebo s něčím jiným. Honey je také součástí Jack Daniel’s dárkové balení.

Jak chutná Jack Daniel’s Honey?

Aroma

Výrazná vůně medu, sladké tóny a marmeláda. Je asi jasné, že voní nejvíc po medu, ale je dobře, že to není jen o tom medu, ale je tam cítit víc.

Chuť

Chuď je dost sladká, ale když whiskey více podchladíte, tak se ta sladkost trochu vytratí. Chuťově nejde o nic náročného. Je to likér. Ten má být sladký, dobrý a nenáročný.

Dozvuk

Sladký dozvuk se špetkou whiskey.

Časté otázky k Jack Daniel’s Honey

Je v Daniel’s Honey opravdový med?

Ano, při výrobě je použitý skutečný med.

Je to whisky nebo není?

Není to whisky ani whiskey. Jack Daniel’s Honey je medový whisky likér, ale nezaměňujte ho s medovinou. Samozřejmě základ Honeye tvoří americká whiskey.

Jaká je chuť Jack Daniel’s Honey?

Sladká, jemná a medová. Více o chuti.

Podobné příspěvky