Recenze Ardmore Legacy

Ardmore Legacy

Ardmore Legacy je skotská single malt whisky, která se vyznačuje svým lehce rašelinovým charakterem, což je netypické pro whisky z Highland regionu. Její chuť je vyvážená směsí sladkosti a kouřovitost, s tóny medu, vanilky a jemných kořenitých nuancí.

Levná single malt whisky. Zajimavost je, že je z 80 % z rašelinové a z 20 % nerašelinové whisky. Whisky je mírně štiplavá, lehce nakouřená s chutí zemitých jablek. Chuť je komplikovanější, ale celkově je suchá a jiná. Je to příjemná whisky. Když se koukám na cenu, tak je ještě příjemnější.

20221215 210440
Ardmore Legacy
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Ardmore
  • Stáří: –
  • ABV: 40 %
  • Barva: Zlatá

Hodnocení

86 %

V chuťovém profilu Ardmore Legacy se mísí kouřovost s jemnými tóny medu a vanilky, což vytváří vyváženou a přístupnou chuť. V této whisky lze také cítit jemné kořenité nuance, které dodávají další vrstvu komplexnosti. Její sladkost a lehká kouřovost dělají z Legacy skvělý úvod do světa rašelinových whisky pro začátečníky.

Ardmore Legacy by se dala srovnat s whisky jako Highland Park 12 a Talisker 10. Obě tyto whisky nabízejí kombinaci sladkosti a rašeliny, ale každá má svůj jedinečný styl. Highland Park 12 je známý svou vyvážeností a jemnou kouřovostí, zatímco Talisker 10 nabízí výraznější rašelinový charakter a nádech mořské soli.

Podobné příspěvky