Domů » Recenze Islay Storm

Recenze Islay Storm

Islay Storm

Zajímavá skotská whisky, která oslní vůní, a hlavně cenou. Je to whisky z Islay, takže je uzená. Aroma je hodně příjemné a připomíná letní táborový ohon, který zhasíná jemný déšť.

Islay Storm má v nosu intenzivní rašelinové tóny, spolu s olejovým, slaným a sladovým profilem. Na patře se objevuje sladký nádech, následovaný léčivou rašelinou a mořskými řasami, doplněnými o tóny bourbonu, koření a krému. Závěr je dlouhý a kořeněný, s tóny dýmu. Tato whisky má 40% alkoholu a je ceněna pro svou komplexnost a hloubku chutí, které jsou typické pro whisky z Islay.

20230127 220909
Islay Storm
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Islay Storm
  • Stáří: –
  • ABV: 40 %
  • Barva: Zlatá

Hodnocení

78 %

Islay Storm je jednosladová skotská whisky z ostrova Islay, která je známá svým silným rašelinovým charakterem. Tato whisky je lahvována nezávisle společností CS James & Co, která je součástí skupiny Highlands & Islands Scotch Whisky Company, patřící pod Vintage Malt Whisky Company, Ltd.

20230127 220916

Chuť whisky není špatná, ale je trochu olejově vodová. Chuť připomíná zmoklé dřevěné uhlí s příměsí nemocničního smradu. Jestli znáte dobrou skotskou, tak víte o čem mluvím. Tady mi trochu vadí vodivost v chuti. Whisky to kazí.

Islay Storm je jednosladová skotská whisky, která je lahvována nezávislou společností CS James & Sons Ltd. Tato firma je sesterskou společností Highlands & Islands Scotch Whisky Company, která je zase dceřinou společností Vintage Malt Whisky Company, Ltd.

CS James & Sons Ltd. hraje klíčovou roli v lahvování a distribuci Islay Storm. Ačkoliv přesné informace o destilérce, odkud pochází whisky Islay Storm, nejsou veřejně známy, CS James & Sons Ltd. je zodpovědná za výběr, lahvování a uvádění tohoto produktu na trh.

Islay Storm je skotská single malt whisky, která je známá svou výraznou rašelinovostí a mořskými tóny, typickými pro whisky z ostrova Islay. Tento whisky by se dala srovnat s jinými Islay whisky, jako je Laphroaig 10 nebo Ardbeg 10, které jsou také známé pro svou intenzivní rašelinovost a nádech mořské soli. Tyto whisky jsou ideální pro milovníky výrazných a kouřových profilů, které jsou typické pro tento region.

Podobné příspěvky