[Recenze] Chivas Regal 18 – JAK MI CHUTNÁ komerční trhák

Chivas Regal 18 Reenze

18 letá whisky Chivas Regal 18y vyniká svým skvěle vyladěným, dokonale vyzrálým blendem, tvořený z těch nejlepších skotských whisky. Co vás rozhodně ohromí, je jeho nekonečné bohaté aroma, které vás zas a znova při každé sklence překvapí. Přesně taková je Chivas Regal 18y. Vyzkoušejte jí. S přáteli, rodinou, obchodními partnery. Nebo jí věnujte jako dárek.

🥃Chuť

Chivas Regal 18 je luxusní blended whisky, která se vyznačuje bohatým a mnohovrstevným chuťovým profilem. V její chuti lze nalézt tóny tmavého čokolády, sušeného ovoce a hluboké dřevěné nuance, což jí dodává výraznou a komplexní chuť. Tento blend je také známý svými náznaky koření a kouře, což přidává na jeho jemnosti a sofistikovanosti. Chivas Regal 18 je proto ideální volbou pro ty, kdo hledají whisky s bohatou a dobře vyváženou chutí.

🏆Hodnocení

Chivas Regal 18y
  • Země: Skotská whisky
  • Palírna: Chivas Regal
  • Kraj: Islay
  • Stáří: 18 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Temně zlatá

Naše hodnocení

77 %

Chivas Regal 18 by se dal srovnávat s jinými prémiovými blended whisky, jako je Johnnie Walker Gold Label Reserve, Johnnie Walker Blue Label nebo Dewar’s 18. Tyto whisky nabízejí podobně komplexní a bohaté chuťové profily, s jemnými tóny ovoce, čokolády a koření. Každá z nich má svůj jedinečný charakter, ale všechny sdílejí vysokou kvalitu a hloubku chuti, které jsou typické pro prémiové whisky.

Poznejte perfektně vyladěný blend nejlepších skotských

Chivas Regal 18y je whisky, tvořená z těch nejluxusnějších skotských whisky. Patří mezi exkluzivní whisky, které rozhodně stojí za to podávat ji na nejrůznějších významných událostech, nebo ji pořídit jako opravdový a hodnotný dar.

Chivas Regal 18y má Nekonečně bohaté aroma, které vás s každou sklenkou znovu a znovu překvapí. To je osmnáctiletá Chivas Regal. Na první pohled vás zaujme její temně zlatá, sametově hebká barva. Po přivonění poznáte vůni tmavé čokolády, sušeného ovoce a máslového karamelu. Čokoláda vládne i na patře, kde ale přechází do elegantních květinových tónů s lehce kouřovým nádechem a parádně dlouhým, hřejivým závěrem.

Nejprodávanější skotská na trhu

Chivas Regal 18y byla první mezi luxusními skotskými whisky a stále patří mezi ty nejprodávanější. Vznikla setkáním sladových i obilných whisky, zrající minimálně 12 let v sudech po bourbonu a sherry. Jako například Chivas Regal 12. Podstatnou část přitom tvoří chuťově nezaměnitelné sladové whisky z regionu Speyside. Tímto rafinovaným setkáním luxusních whisky a použitím kvalitních sudů nemůže vzniknout nic jiného, než oslnivá zlatavě jantarová barva a vůně bylinek, vřesu, medu a sadového ovoce. Na patře je ovocná, kulatá a smetanově hebká. V chuti s příjemně dlouhým závěrem dominují sladké medové hrušky v doprovodu vanilky, lískových oříšků a karamelu. Ochutnejte dědictví bratrů Chivasových.

Jak vznikla palírna Chivas

Vždycky mi baví číst historii palíren, protože v sobě ukrývají tolik zajímavých zážitků, zkušeností a mnohdy náhodných výtvorů. Podobně tomu bylo i u palírny Chivas. V čase se nyní přeneseme do 19. století. Tehdy James Chivas začínal míchat zralé whisky ze skladu svého obchodu. A to vůbec netušil, že píše první stránky příběhu jedné z nejslavnějších whisky. Když pak v Chivas Regal vyrobili svou 25 letou blendovanou lahůdku, uchvátili celou Ameriku a zdálo se, že je nic nemůže zastavit. Zastavila je prohibice.

Říká se, že míchání whisky je podobné, jako skládání hudby. I zde hrají důležitou roli tóny. Tónů vůně, chuti, barva. Pro dokonalý výsledek je třeba dokonale vyvážit tóny každé složky, aby vznikl harmonický blend, jehož jednotlivé vůně a chutě se perfektně doplňují. V Chivas Regal o tom vědí své. Tuhle kompozici mají totiž za dvě staletí dokonale zvládnutou.

Co stojí za touto krásnou osmnáctkou?

V osmnáctileté whisky Chivas Regal spojil Master Blender Colin Scott ty nejlepší sladové kousky z celého Skotska. Jako základ slouží tradičně Strathisla, ke které se přidávají třeba Glenlivet, Glen Keith, Allt-A-Bhaine, Braes of Glenlivet, Longmorn nebo Glen Grant. Výsledek drží několik zlatých a stříbrných medailí ze světových soutěží, včetně těch nejprestižnějších.

Věděli jste, že v Chivas Regal 18y se snoubí neuvěřitelných celkem 85 chuťových složek? Proto je její chuť tak výrazná, bohatá, unikátní. Ve vůni dominuje sušené ovoce, máslový karamel a tmavá čokoláda, která přechází i do chuti. Na patře ji doplňují květinové tóny a lehce kouřový nádech. Finiš je velmi dlouhý a příjemně hřejivý.

Jak pít Chivas Regal 18y?

Dovoluji si říct, že Chivas Regal 18y je určena pro ostřílené milovníky whisky. Pokud s whisky začínáte, určitě doporučím k Chivas Regal 18y podávat s vodu. Ledově nachlazenou tuto whisky nedoporučuji. Zbytečně zmrazíte její vytříbenou chuť i aroma. Tak tedy, užijte si to nejlepší ze skotských whisky v jediné láhvi.

Podobné příspěvky