Domů » Teeling Single Malt – kořeněná irská whiskey ze 100% ječmene

Teeling Single Malt – kořeněná irská whiskey ze 100% ječmene

Teeling Whiskey Single Malt Recenze

Teeling Single Malt je luxusní whiskey, která v sobě ukrývá whiskey ve věku až do 23 let. Stárne v řadě vinných sudů po portském, sherry, madeiře, bílého burgundského a Camebrnetu. Co více si přát? Doporučujeme pro ostřílené znalce, hodit se bude i jako originální dárek.

Proč je Teeling Single Malt tolik výjimečná?

Teeling Whiskey. Co dodat. Neznám žádnou jinou whiskey, na kterou by se svět irské whiskey a tak ušlechtilého alkoholu tolik těšil. Teeling Single Malt byla doslova dychtivě očekávanou whiskey, vyrobenou ze 100% sladových whiskey. A proč se na ni celý svět tolik těšil? Protože za svou dobu zrání si prošla výběrem těch nejkvalitnějších dubových sudů, ve kterých dříve odpočívala vína typu: sherry, portské, madeira, bílé Burgundské a Cabernet Sauvignon z nichž některé zrály od roku 1991!

Podrobnosti a hodnocení whisky

Teeling Single Malt
  • Země: Irsko
  • Palírna: Teeling
  • Stáří: 23 let
  • ABV: 46 %
  • Typ: Single malt
  • Barva: Jantarová

Naše hodnocení

92 %

Hodnocení čtenářů

4.8/5 - (24 hlasů)

Historie značky Teeling je vskutku znamenitá

Značka má za sebou opravdu dlouhou historii. První doložené prameny, které hovoří o výrobě irské whiskey rodinou Teelingů, sahají do roku 1782. Rodina Teelingů je známá pro svou vizi dělat věci jinak a jejich whiskey jsou tomu důkazem. Teeling whiskey byla a je vyráběna vždy jen v malých omezených várkách.

Teeling Whiskey

Pro Teeling Single Malt jsou použity zásadní ingredience

Proč je Teeling tak skvělá? Tato irská single malt je vyrobená jen a pouze ze 100% sladového ječmene různého stáří s použitím inovativních technik při zachování jemnosti typické pro irskou whiskey. Tento single malt vzniká pečlivým mícháním whiskey zrající v pěti různých vinných sudech – po sherry, portském, Madeiře, Rulandském bílém a Cabernet Sauvignon. To je u výroby irské whiskey zcela unikátní proces.

Poznejte originální chuť a vůni, kterou v jiné whiskey zkrátka nenajdete

Díky tomuto ojedinělému procesu zrání, má whiskey Teeling Single Malt jedinečnou chuť, která je vyváženou kombinací tónů sušeného ovoce, citrusů, vanilky, koření a hřebíčku. V dlouhém zakončení se perfektně doplňuje nasládlost se suchostí dřeva. Jako všechny whiskey Teeling je lahvována při 46 % bez použití studené filtrace.

Podobné příspěvky