Domů » Recenze Arran Machrie Moor single malt s neobvyklým jménem

Recenze Arran Machrie Moor single malt s neobvyklým jménem

Arran Machrie Moor Recenze Whisky

Arran Machrie Moor je skotská single malt whisky od ostrova Arran, která má své jméno podle Machrie Mooru, což je megalitický kruh na ostrově. Tato whisky se vyrábí v destilerii Arran, která byla založena v roce 1995 a je jednou z nejmladších skotských destilerií. To ale neznamená, že by její whisky nestála za nic. To právě naopak.

Moje hodnocení

Arran Machrie Moor Th
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Arran
  • Stáří: 6+ let
  • ABV: 46 %
  • Barva: Světlá

Hodnocení

92%

Arran Machrie Moor má výjimečnou chuť a aroma, které z ní dělají jinou mezi ostatními single malt whisky. Jeho chuť je plná a kořeněná s nádechem ovocných tónů a medu. Na konci chuti se objeví jemné tóny vanilky a dřeva. Nicméně je trochu štiplavá. Přeci jen 46% je trochu cítit, ale není to na škodu. Je to moc příjemná whisky. V dozvuku cítím kopřivový čaj.

Arran Machrie Moor Barva Whisky

Odkud pochází název této whisky

Machrie Moor je název megalitického kruhu na skotském ostrově Arran. Jedná se o archeologickou lokalitu, která se nachází v Machrie Glen a obsahuje řadu kamenných struktur, včetně menhirů a kamenných kruhů. Machrie Moor je považován za jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v oblasti a byl využíván lidmi již v neolitu a bronzovém věku.

Nepřehlédnutelné balení

Machriemoorwhisky Lahev

Arran Machrie Moor poznáte na první pohled podle trochu netradičního balení. Lahve této whisky mají tmavý design s nápisem Arran a obrázkem Machrie Mooru. Tento design se liší od tradičních balení skotských whiskey a dělá z Arran Machrie Moor nejen lahodnou, ale i esteticky zajímavou volbu.

Porovnání cen Arran Machrie Moor

Podobné příspěvky