Domů » Recenze Arcane Extraroma 12y – ochutnejte exotický agricole rum

Recenze Arcane Extraroma 12y – ochutnejte exotický agricole rum

Arcane Extraroma Recenze

Arcane Extraroma 12y je agricole rum. To znamená, že je to dochucený rum. Těsně před lahvováním se do něho přimíchává sirup z cukrové třtiny smíchaný s 35% rumem. Abych řekl pravdu, tak bych se toho normálně nanapil. Nemám dochucované rumy rád, ale protože šlo o vzorek z rumového adventního kalendáře, tak jsem se odvážil. Dobře jsem udělal. Arcane Extraroma mi hodně chutná.

Moje hodnocení

Arcane Extraroma 12 Thumb
  • Země: Mauricius
  • Palírna: Arcane
  • Stáří: 12 let
  • ABV: 40 %
  • Typ: Agricole
  • Barva: Tmavě jantarová

Hodnocení

93 %

Chuť a aroma

Tenhle rum mi prostě sednul a nebudu se bát ho označit za nejlepší rum. Krásně exoticky voní. Tropické ovoce se ve vůni míchá s medem a cukrovou třtinou. Chuť je moc příjemná.

Arcane Extraroma 12 Barva

S prvním douškem rum lehce štípe, ale štiplavost se okamžitě vytrácí. Je to jemný rum, který bych se nebál nalít citlivým ženským chuťovým pohárkům. V dozvuku v puse cítím chuť vanilkového doutníku. Vanilkovo-tabákové aroma je v prázdné sklence cítit hodně dlouho dobu. A já si to užívám, jak dlouho to jen jde. Nedávno jsem si třeba pochutnal na jiném agricole rumu Clement Vieux VSOP, který je zase o něčem jiném, ale také je dobrý.

Historie

Arcane Extraroma 12 let má své kořeny na ostrově Mauricius, který se nachází v Indickém oceánu. Mauricius je známý svým bohatým cukrovým průmyslem, který tvoří základ pro výrobu tohoto rumu. Značka Arcane, která stojí za tímto výjimečným nápojem, se zaměřuje na produkci prémiových rumů s důrazem na kvalitu a autenticitu. Kdo tohle nedělá, že?

Arcane Extraroma 12 Lahev

Arcane Extraroma 12y prochází pečlivým procesem dvojité destilace, který pomáhá zachytit jedinečné a složité chutě. Rum je poté stařený v sudech z amerického dubu po dobu 12 let. Tento dlouhý proces stárnutí do něj pomáhá přenést komplexní chuťové tóny dřeva, které se snoubí s jemnými tóny karamelu, vanilky a koření.

Filozofie Arcane

Arcane klade důraz na kvalitu, autenticitu a tradiční postupy ve výrobě rumu. Značka věří v zachování bohatého dědictví ostrova Mauriciusu, zároveň však přináší inovace a kreativitu do procesu výroby. Základem filozofie Arcane je vytvářet rumy s jedinečným charakterem, které odrážejí atmosféru ostrova.

Arcane nabízí několik prémiových rumů, které se liší jak svým stářím, tak i tím, jak byly zrazeny. Kromě oblíbeného Arcane Extraroma 12 let, který jsme popsali výše, se mezi další významné produkty značky řad například Arcane Cane Crush, což je čistý, svěží a ovocný rum nebo Arcane Delicatissime Gold, který rum zraje v dubových sudech po dobu 18 měsíců.

Kde koupit Arcane Extraroma 12?

Podobné příspěvky