Domů » Recenze Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish

Recenze Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish

Indonéský rum Naga v sobě nese hodně silnou stopu po červeném víně. Kdyby nebyl tak ostrý, tak bych si ho klidně spletl s portským. Zanechal na mě dobrý dojem, ale něco mi tam nesedí.

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish je speciální edice rumu, která pochází z Indonésie. Tento rum se vyrábí na severu ostrova Jáva podle starodávných asijských technik. Základ rumu Naga Anggur je vytvořen pomalou fermentací melasy kombinovanou s kvasnicemi z indonéské červené rýže. Má barvu jantaru a v chuti se objevuje kandované ovoce a elegantní taniny, doplněné o nuance červeného a černého ovoce. Dokončení v sudech po červeném víně Saint-Émilion Grand Cru 2018 přidává rumu pikantní tóny.

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish je suchý aromatický rum, který v sobě nese hodně silné ovocné tóny hroznů s nahořklým šťavnatým pomerančem.

Naga Rw Thumb
  • Země: Indonésie
  • Palírna: Naga Rum
  • Stáří: –
  • ABV: 40 %
  • Barva: Jantarová

Hodnocení

86 %

Naga Anggur zraje v sudech po vínu Château Pas de l’Ane Saint-Emilion Grand Cru. To je víno z oblasti Bordeaux a zanechává v rumu velkou stopu. Ostatně Anggur v indonéštině znamená vinná réva.

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish je zajímavý rum, který kombinuje tradiční výrobní techniky s moderním přístupem k zrání. Tento rum je výsledkem pečlivého procesu, kde se klade důraz na detail a kvalitu surovin. Kromě toho, že je zrán v sudech po červeném víně, má tento rum také jedinečný charakter díky použití indonéské červené rýže ve fermentačním procesu. Tento aspekt dodává rumu unikátní profil a zvyšuje jeho komplexnost.

Další zajímavostí je, že Naga Rum využívá pro své produkty místní suroviny a tradiční metody, které jsou v souladu s kulturním dědictvím a historií regionu. Toto spojení tradičních postupů a inovativních technik zrání činí Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish nejen vynikajícím rumem, ale také příkladem udržitelné výroby, která respektuje místní zvyky a tradice.

Celkově je Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish příkladem toho, jak mohou inovativní přístupy ve výrobě alkoholických nápojů vytvořit jedinečné a výjimečné produkty, které osloví jak milovníky rumu, tak i ty, kteří hledají něco nového a neobvyklého.

Nebudu se tajit tím, že mi tenhle rum dost chutná. Asi je to tím, že mi připomíná portské.

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish 1

Naga Pearl of Jakarta je další významný produkt značky Naga Rum, který stojí za zmínku v souvislosti s Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish. Zatímco Naga Anggur Edition se vyznačuje zráním v sudech po červeném víně, Naga Pearl of Jakarta může nabízet odlišný přístup k výrobě a zrání, který je také ukotvený v indonéských tradicích a využívá místní suroviny.

Podobné příspěvky