Recenze Naga Pearl of Jakarta indonéského rumu

Naga Pearl Of Jakarta Recenze Cover

Naga je indonéský rum. A nutno podotknout, že hodně dobrý a zajímavý rum s exotickým charakterem s jemnou lékárenskou příchutí. On totiž zraje v sudech z teakového dřeva, což je samo o sobě dost unikátní záležitost, stejně jako celý tenhle rum, o kterém si můžete přečíst v téhle recenzi.

Moje hodnocení

Naga Rum Th
  • Země: Indonésie
  • Palírna: Naga Rum
  • ABV: 42,7 %
  • Barva: Karamelová

Hodnocení

91 %

Vůně rumu je hodně zajímavá. Je v ní cítit kořeněný banán se špetkou pomeranče. Tím kořením je hřebíček, který ve spojení s banánem tvoří výjimečný smyslový zážitek.

Chuť je stejně příjemná a sladce štiplavá. Necelých 43 % je zde silné znát. Rum na jazyku pěkně štípe. Chuť Naga je tak jemně sladce pepřovitá. Pepř je v rumu cítit až po delším vyvětraní. Jinak je chuť sladká a dřevitá s tóny banánů a pomeranče.

Naga Pearl Of Jakarta Recenze 2

Dozvuk je silný, sladký a neméně zajímavý. Úplný závěr má lehce lékárenský podtón, který přisuzuji hřebíčku.

Tenhle rum chci znovu potkat, protože mi silné padnul do noty. Je dobrý a můžu ho doporučit.

Historie Naga Pearl of Jakarta rumu

Naga Pearl of Jakarta rum má své kořeny v indonéské tradici výroby alkoholu. Tato tradice sahá až do 17. století, kdy se v oblasti Jakarty začal vyrábět první rum. V průběhu staletí se recepty zdokonalovaly a předávaly z generace na generaci. Dnes je Naga Pearl of Jakarta rum symbolem kvality a luxusu, který je vysoce ceněn milovníky rumu po celém světě.

Naga Pearl Of Jakarta Recenze 1

Výroba Naga Pearl of Jakarta rumu

Výroba tohoto skvělého rumu začíná pečlivým výběrem nejlepších cukrových třtin z indonéských polí. Tyto třtiny jsou pak šetrně zpracovány a z nich se získává melasa, která je základem pro výrobu rumu. Následuje fermentační proces, při kterém se cukry z melasy přemění na alkohol.

Po fermentaci se rum destiluje ve speciálních měděných kotlích, které pomáhají zachovat jedinečnou chuť a aroma. Destilát se pak zraje v dubových sudech, které dále přispívají k bohaté chuti a vůni rumu. Doba zrání závisí na konkrétním typu rumu.

Naga Pearl of Jakarta je další významný produkt značky Naga Rum, který stojí za zmínku v souvislosti s Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish. Zatímco Naga Anggur Edition se vyznačuje zráním v sudech po červeném víně, Naga Pearl of Jakarta může nabízet odlišný přístup k výrobě a zrání, který je také ukotvený v indonéských tradicích a využívá místní suroviny.

Kde koupit Naga Pearl of Jakarta

Podobné příspěvky