Domů » Heffron (Legionář) rum recenze – český rum z Panamy. Jaký je?

Heffron (Legionář) rum recenze – český rum z Panamy. Jaký je?

Heffron Recenze

V této recenzi se zaměřím na panamsko-český rum Heffron, který se dřív prodával jako rum Legionář. Po kolizi se značkou, kterou už používal pivovar, likérka rum přejmenovala a rozhodla se konkurovat Republice od Božkovu. Jak jí to jde a jaké je hodnocení rumu?

První, co mě na Heffronu (Heffron Panama 5yo rum) překvapilo byl výrobce. Kdo tento rum vyrábí? Je to Palírna U Zeleného stromu, která stojí za známým Myslivcem – Stará Myslivecká, Hanáckou a 42 vodkou nebo třeba za legendárním likérem Missis.

heffron rum

Abych byl upřímný, tak jsem od Heffronu moc nečekal a vlastně jsem si myslel, že to bude navoněný jako třeba Republica. Obojí se vlastně pohybuje ve stejných cenových relacích a je jasné, že oba dva rumy cílí na stejnou skupinu pijáků. A těm má vlastně Heffron co nabídnout. Tenhle rum je podle mě dobrý na jakoukoliv akci, kde jde o to se dobře napít a pobavit.

Porovnání cen rumu: Heffron v akci

Podrobnosti a hodnocení rumu

Heffron lahev 38 %
  • Země: Panama Česko
  • Palírna: Palírna U Zeleného stromu
  • Stáří: 5 let +
  • ABV: 38 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Zlatá

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

3.7/5 - (72 hlasů)

Co je v lahvi?

Rum Heffron chce uctít památku českých legionářů, kteří připluli z Panamy na lodi se jménem Heffron. Palírna U Zeleného stromu pro to má krásnou marketingovou pohádku, ale zpět k recenzi rumu.

Tento rum je vyrobený ze směsi pětiletých 74% panamských rumů, které ze do ČR importují právě kvůli tomuto jedinečnému rumu. Nejde tedy o pití ochucené trestí (esence na dochucení lihu). Jde skutečný rum. Mimochodem, Republica od Božkovu je také směsí karibských rumů, ale s rozdílnými voltážemi a stářím.

Jak chutná rum?

Heffron chutná, tak jak jsem čekal. Jeho chuť je nasládlá, ale není přehnaně sladká. Nebojím se použít spojení dokonale vyvážená sladkost, ale je to dost nadsázka. Na jazyku (v puse) je možné rozeznat tóny mléčné čokolády, perníku, třtiny a v dálce jsem cítil chuť kávy.

Z dozvuku podobně levného pití mám vždycky obavy, ale tady jsem byl překvapený, že mi nic nezhořklo, nezatuchlo, necítil jsem chlastovitost. Naopak jsem v dozvuku cítil chuť ovoce, karamelu a tmavé čokolády.

Chuť rumu hodnotím jako dobrou, ale pozor na teplotu. Pokud jsem rum více podchladil, tak jsem vlastně dostal lepší chuťové výsledky než při pokojové teplotě. Tím nechci říct, abyste ho namražovali, ale chvíle v lednici mu prospěje. Tedy podle mě. Jako na rum za tyhle peníze to není úplně špatné. Samozřejmě ho nesmíte srovnávat s dražšími kolegy jako je rum Don Papa a podobné.

Závěr recenze

Tak, teď asi čekáte moje doporučení k tomu, abyste se okamžitě vydali rum koupit. Co myslíte: má Heffron cenu respektive, stojí za to ho koupit? Jestli sledujete nabídky v supermarketech, tak víte, že se dá občas koupit v akci za 250 Kč. To je vlastně stejná cena, za kterou se dá v akci pořídit konkurenční Republica. No, nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Za cenu do 300 Kč určitě rum Heffron stojí. Nicméně pokud chcete něco lepšího, tak určitě koukněte na Don Papa nebo rum Pampero, které stojí o pár korun víc, ale chutnají o dost lépe..

Co si budeme povídat, jsme v České republice, takže jsme po desítky let zvyklí na tuzemáček. Jenže Heffron je oproti tuzemáku dost dobrý vývojový stupeň. Tuzemák je ochucený líh, ale Heffron je rum. Jasně, on se tady vlastně tak úplně nevyrábí, protože se tady nejspíš jen mixuje z dovezených směsí. Ale kdo ví, jak to vlastně ve výrobě funguje. To jení podstatné. Na tuzemské rumové scéně je to pěkné zjevení za skvělou cenu.

Podobné příspěvky