Domů » RECENZE: Levný a sladký Skull Bay Rum

[RECENZE]: Skull Bay Rum – jak chutná levný a sladký rum

Skull Bay Rum Recenze

Pokud patříte mezi milovníky kvalitního rumu, pravděpodobně po kouscích z nižších cenových kategorií moc často nesaháte. Jak to tak bývá, levné rumy sice potěší nízkou cenou, na druhou stranu však nepatří mezi největší chuťové zážitky, a často tak skončí jako jedna z přísad míchaného koktejlu. I mezi rumy za pár korun však najdeme čestné výjimky. Bude nizozemský rum Skull Bay s nezaměnitelným pirátským kabátkem jedním z nich? O své dojmy z něj se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Odkud vlastně pochází?

Kromě poměrně nízké ceny je prvním znamením o nepříliš kvalitním původu fakt, že výrobce neuvádí zemi původu – rum Skull Bay je označen v podstatě nicneříkajícím „Caribbean Blend“, tedy blend rumů z oblasti Karibiku. Ty jsou však dováženy do Evropy a lahvovány v Holandsku, kde dochází i k jejich dalšímu zpracování, které vám přiblížím dále v recenzi. Na druhou stranu má rum Skull Bay na svědomí poměrně známá amsterdamská firma Infinity Spirits, která by mohla být jistou zárukou nějaké té kvality.

Metoda výroby

Jak asi napovídá nejasný původ jednotlivých rumů v blendu, příliš toho nevíme ani o metodě výroby. Kromě toho, že použité rumy pocházejí z oblasti Karibiku, se z informací dodaných výrobcem rumu dozvíme prakticky jen to, že se jedná o spiced rum – jednotlivé rumy jsou míchány a macerovány s kořením v Holandsku, kde jsou také lahvovány. Nabízí se otázka, o jak staré rumy se vlastně jedná, bohužel ani tuto informaci výrobce neposkytuje. Vzhledem k tomu, že výrobce uvádí styl zrání jako kontinentální, si tak můžeme být jisti jen tím, že rum zrál převážně v chladnějším prostředí kontinentální Evropy.

Podrobnosti a hodnocení rumu

Skull Bay Rum
  • Země: Holandsko
  • Palírna: Skull Bay
  • Stáří: 3 roky +
  • ABV: 37,5 %
  • Typ: Blended
  • Barva: Tmavě mahagonová

Naše hodnocení

81 %

Stylové, ač trochu obyčejné balené

Přestože svým tvarem může láhev, ve které je rum k dostání, připomínat spíš lahvované pivo, rozhodně musím ocenit celkový styl lahve. Jak se na rum z oblasti Karibiku sluší a patří, na etiketě najdeme typickou pirátskou lebku a mapu karibských ostrovů. Spolu s tematickým fontem a minimem zbytečností tak poměrně hezky dotváří stylový, minimalistický design, za který se rum rozhodně nemusí stydět. 

Plusové body dávám také za zacvakávací uzávěr, který – ač je možná u rumu trochu netradiční volbou – mi připadá mnohem praktičtější než klasická šroubovací varianta.

Barva a vůně rumu Skull Bay

Nechme však první dojmy ze stylového designu i neúplných informací výrobce o původu rumu stranou – mnohem zásadnější je to, co se vlastně skrývá uvnitř lahve. Rum na první pohled zaujme tmavou, karamelovou barvu. Na karamel se můžete těšit u ve vůni, kde ji doplňují také příjemné tóny vanilky a koření. Zkušený nos ucítíte také náznaky dřeva, ale musím říct, že jsou opravdu nenápadné. Celkově je vůně poměrně intenzivní a sladká, což nám může být malou nápovědou toho, co čekat od chuti. 

Chuť rumu Skull Bay

A nápověda to byla správná – rum je i chuťově poměrně sladký s náznaky karamelu, vanilky a koření. Opět slabě ucítíme jistou dřevitost, ale opravdu nenápadně. Vzhledem k tomu, že má rum 37,5 % alkoholu, je závěr lehce štiplavý, ale nijak zvlášť dlouhý. Celkově musím říci, že mě chuť příjemně překvapila a rum v tomto ohledu rozhodně nezklamal. 

Rum Barva

Mohlo by vám chutnat:

Stojí rum Skull Bay za ochutnání?

Pokud si čas od času rádi pochutnáte na sladším rumu, Skull Bay vás rozhodně neurazí. Ačkoliv se jedná o opravdu levný rum, za kolegy ze své cenové kategorie nezaostává, a naopak příjemně překvapí vyváženou chutí. Bohužel je trochu škoda, že se od výrobce nedozvíme, odkud vlastně použité rumy pochází, ve které destilerii byly vypáleny, či jak jsou vlastně staré. Pokud však hledáte levný, sladší rum, troufám si říct, že rum Skull Bay vás nezklame.

Jak pít Skull Bay Rum

Skull Bay Rum může být pít různými způsoby v závislosti na vašich preferencích. Můžete ho pít čistý nebo na ledu, což vám umožní plně ocenit jeho bohaté chuťové profily. Tento rum je také vhodný pro vytváření koktejlů, kde jeho jedinečná chuť může obohatit nápoj. Skull Bay Rum nabízí flexibilitu v použití a je vhodný jak pro tradiční, tak pro kreativní nápoje.

Podobné příspěvky