RECENZE: Kakadu rumový likér s chutí banánu

Kakadu Rum Recenze

Ať už patříte mezi zkušené degustátory kvalitního rumu, nebo naopak mezi spíše příležitostné rumaře, čas od času není na škodu si repertoár zpestřit sladkým rumovým likérem. Tím je i rumový likér Kakadu, který slibuje tropickou chuť banánů. O to, zda tento kousek z Karibiku stojí za ochutnání, nebo ve své kategorii patří spíše mezi šedý průměr, se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Odkud likér Kakadu pochází?

Jak bylo naznačeno v úvodu, rumový likér Kakadu pochází z oblasti Karibiku, konkrétně Dominikánské republiky. Jak už to tak u rumových likérů však bývá, konkrétní destilerii výrobce, potažmo distributor, bohužel neuvádí. V rámci České republiky je likér Kakadu distribuován společností Bartida, která má ve své nabídce sladkých rumových likérů opravdu velké množství. 

Metoda výroby

Vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo vypátrat místo destilace, pravděpodobně asi nebude žádným překvapením, že podobná „aura tajemna“ obklopuje i konkrétní metodu výroby. Můžu se tak s vámi podělit pouze o informaci, že se jedná o směs tří až pětiletých dominikánských rumů, které zrály v sudech z bílého amerického dubu po bourbonu. Součástí procesu jsou rovněž zralé banány macerované v rumu a karamelu, které rumovému likéru dodávají jeho typickou banánovou chuť. Za zmínku stojí fakt, že likér obsahuje celkem 30 % alkoholu, tedy lehce méně, než můžete být u rumových likérů z Karibiku zvyklí.

Podrobnosti a hodnocení rumu

Kakadu Rumovy Liker
  • Země: Dominikánská republika
  • Palírna: Kakadu , Bartida Original
  • Stáří: 3-5let
  • ABV: 30 %
  • Typ: Elixír
  • Barva: Zlatá

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

4.9/5 - (11 hlasů)

Design lahve a etikety

Než se pustím do hodnocení vůně a chuti této sladké pochoutky, zastavím se u samotné lahve. Ta sice na první pohled nijak zvlášť neupoutá, na druhou stranu stylová etiketa s motivem jmenovce rumu, papouška Kakadu, se bude jistě vyjímat na každém letním baru. 

Pokud tak hledáte cenově přívětivý rumový likér na večírek u bazénu, levnější dárek nebo pozornost na letní oslavu narozenin, Kakadu by mohl být tou pravou volbou. 

Barva, vůně a chuť rumového likéru

Jelikož při pohledu na složení spatříme karamel, je asi každému jasné, že zdrojem krásné zlatavé barvy je právě dobarvování karamelem. Po otevření lahve se můžete těšit na opravdu výraznou vůni zralých banánů, kterou doprovází (nepřekvapivě) tóny karamelu a dubového dřeva. Ty ucítíte také při samotném ochutnání. Obecně se jedná o opravdu slaďoučký likér s poměrně silným ovocným aroma.

Závěrečné hodnocení

Pokud od rumového likéru Kakadu nebude čekat víc, než je schopen nabídnout, zklamáni určitě nebudete. Zejména milovníky tropického ovoce potěší výrazná chuť banánů, díky které dodá to správné prázdninové aroma každému letnímu drinku. Pokud máte rádi sladší pití, vyzkoušet ho můžete i samotný, osobně ho doporučuji spíše do banánového Daiquiri či třeba lehce netradičnějšího Cuba Libre.

Podobné příspěvky