Domů » Recenze Rum Explorer Thailand – takhle chutná 5letá thajka

Recenze Rum Explorer Thailand – takhle chutná 5letá thajka

Rum Explorer Thailand

Ochutnal jsem thajský rum z Château du Breuil a byl jsem překvapen jeho profilem. Chuť a vůně tohoto pětiletého rumu je dominována sladkou lékořicí a vanilkou, zatímco v dozvuku ucítíte šalvěj a bergamot.

Chuť a vůně je sladká lékořice s vanilkou, v dozvuku cítím šalvěj a bergamot. Rum je chuťově spíš suchý. Je pětiletý, dobrý, ale ne příliš zajímavý. Osobně bych ho dal raději do koktejlů než ho popíjet samotný. Tím nemyslím, že by byl špatný. Je dobrý, ale obyčejný.

Rum Explorer Thailand 1
Rum Explorer Thailand
  • Země: Thajsko
  • Palírna: Chateau du Breuil
  • Stáří: –
  • ABV: 42 %
  • Barva: Zlatá

Hodnocení

78 %

Je to dobrý rum, ale v porovnání s některými jinými, které jsem ochutnal, se mi zdál poněkud obyčejný. Myslím, že by skvěle zapadl do koktejlů, kde by jeho charakteristické chutě mohly být zajímavě doplněny jinými ingrediencemi. Samostatně je sice příjemný, ale ne tak zajímavý, jak bych očekával od rumu, který prošel tak unikátním procesem zrání.

Rum Explorer Thailand

Pro porovnání a doporučení rumů podobných Rum Explorer Thailand, bych se zaměřil na rumy, které mají charakteristické tóny specifické pro asijské rumy, jako je kombinace ovocných a kořeněných nuancí. Dobrými příklady mohou být rumy jako Phraya Deep Matured Gold Rum z Thajska, který nabízí bohaté a exotické chutě, nebo možná Don Papa z Filipín, známý svým sladkým a ovocným profilem. Tyto rumy mohou nabídnout podobný chuťový zážitek s exotickými nuancemi, které jsou charakteristické pro rumy z Asie.

Podobné příspěvky