Domů » Recenze Ron La Progresiva De Vigia 13y

Recenze Ron La Progresiva De Vigia 13y [Jak chutná]

Ron La Progresiva De Vigia Recenze

Ron La Progresiva De Vigia 13y je výjimečný kubánský rum, který si získal srdce milovníků rumu po celém světě. V recenzi se podrobně podíváme na historii, výrobu, charakteristiku chuti a aroma tohoto rumu. Vůně rumu je dřevitě nakouřená, ale převažuje v ní ovoce a koření. Pojďte to dočíst.

Moje hodnocení

Ron La Progresiva De Vigia 13y Thumb
  • Země: Kubánský rum
  • Palírna: Enrique Varona Distillery
  • Stáří: 13 let
  • ABV: 41 %
  • Barva: Tmavě jantarová

Hodnocení

83 %

Chuť a aroma

Je to blend 11, 13 a 15letých rumů. Vůně rumu je dřevitě nakouřená, ale převažuje v ní ovoce a koření. Voní hezky, ale zrání v sudu po bourbonu v sobě nezapře. Bourbon je cítit i v chuti rumu. Ačkoliv to z mého psaní nebude na první přečtení patrné, tak rum je dobrý. A jak mi chutná?

Ron La Progresiva De Vigia 13 Barva

V chuti vyčnívá typická bourbonovitost. Nemyslím to ve zlém. Za bourbonem vykukuje připálený karamel, nakouřené dřevo a šťavnaté ovoce. Je to suchý rum, ve kterém se ty chutě hramonizují.

Dozvuk je docela dlouhý a příjemný. V tom nejdelším dozvuku je v puse cítit tříslovina a mírná hořkost. To nemusí chutnat každému.

Srovnání cen

Ron La Progresiva De Vigia 13y, reprezentující kubánský rumový styl, může být zajímavě srovnán nejen s jinými prémiovými rumy, ale také s rumy, které reprezentují různé přístupy k výrobě a zrání rumu. Vedle Flor de Caña 18 a Havana Club 15 Años, mohou být pro srovnání zahrnuty také Eminente Reserva 7 a Legendario Elixir de Cuba.

Historie značky

Název Ron La Progresiva De Vigia odkazuje na tradiční kubánskou značku rumu, která byla založena ve městě Vigia na začátku 20. století. Pojem „La Progresiva“ znamená „postupný“ a odkazuje na způsob zrání rumu, který se postupně mění a vyvíjí. Číslo 13y představuje dobu, po kterou je rum zraje v sudech. Ale to je všem asi jasné.

Proces zrání

Ron La Progresiva De Vigia 13y je zraje po dobu 13 let, což mu dává jedinečný a bohatý charakter. Proces zrání probíhá v dřevěných sudech, které byly předtím použity k zrání jiných destilátů, jako je whisky nebo brandy.

Ron La Progresiva De Vigia 13 Kuba

Sudy použité pro zrání tohoto rumu jsou pečlivě vybrány, aby přispěly k jeho jedinečné chuti a aroma. Nejčastěji se jedná o sudy z amerického dubu, které dříve sloužily k zrání bourbonu nebo španělského brandy. Tyto sudy dodávají rumu jemné tóny vanilky, koření a karamelu.

Jako většina kubánských rumů je i Ron La Progresiva De Vigia 13y vyráběn z melasy, která je získávána z cukrové třtiny.

Klasické podávání

Nejlepším způsobem, jak si vychutnat Ron La Progresiva De Vigia 13y, je podávat jej čistý, při pokojové teplotě, v malé skleničce na rum. Tento způsob podávání umožňuje plně ocenit jeho bohatou chuť a aroma. Pro ještě lepší zážitek doporučuju nechat rum chvíli dýchat ve skleničce, než jej ochutnáte.

Mixologie

I když je Ron La Progresiva De Vigia 13y vynikající čistý, také se hodí jako součást některých koktejlů. Díky své bohaté chuti a aromatu se tento rum skvěle snoubí s ovocnými šťávami, kokosovým mlékem nebo perlivými nápoji. Některé oblíbené koktejly s tímto rumem: klasické kubánské Mojito, Daiquiri nebo Rum Old Fashioned.

Závěr

Ron La Progresiva De Vigia 13y je pozoruhodný kubánský rum, který si získal oblibu po celém světě díky své jedinečné chuti a aromatu. Jeho výroba je založena na tradičních kubánských metodách, ale zároveň využívá inovací, aby byl výsledný produkt co nejlepší. Ať už si jej vychutnáte čistý nebo jako součást koktejlu, Ron La Progresiva De Vigia 13y je rum, který stojí za ochutnání.

Podobné příspěvky