Recenze Hooded SKUNK Rum – božsky zábavný overproof

Skunk Rum Hooded

Mám tu pro vás něco, co vám může pořádně zamotat hlavu – a nejen tou silou! Hooded Skunk Rum, s 58 %, je totiž neskutečným zážitkem nejen pro vaše chuťové pohárky, ale i pro vaši duši. Ne to si dělám legraci. Alkohol a duši raději míchat nebudeme. Každá šarže Skunk Rumu chutná jinak, takže co nabídne Hooded Skunk Rum? Pro mě to byl dobrý zážitek.

Tenhle rum je neskutečná silná jízda. Jednak má 58 %. Jenže to není to, proč si ho koupit. Jeho vůni dominuje tropické ovoce, kůže a lehké kouřové tóny. Ty získává ze silně zevnitř vypálených dubových sudů. Je to komplexní rum, který se hodí k večernímu rozjímání a hledání jeho nuancí.

Dozvuku je dlouhý. Ačkoliv zeslabuje, tak mám pak v puse příjemně kouřově.

Nebudu se tajit tím, že tohle mi vážně moc chutná.

A musíte si pospíšit, než je vyprodají. A to není sranda, protože další šarže může být úplně jiná.

Moje hodnocení

Skunk Rum Hooded Batch1
  • Země: Dánsko
  • Palírna: A Clean Spirit
  • Stáří: –
  • ABV: 58+ %
  • Barva: Medová

Hodnocení

92%

Když poprvé ucítíte tu vůni, už víte, že to bude něco jedinečného. Tropické ovoce, kůže, lehké kouřové nuance – to vše dostane rum díky tomu, že zraje v dubových sudech, které byly zevnitř silně vypálené.

Skunk Rum Hooded 1 Vzorek
Já se dostal ke vzorku díky rumovému kalendáři 2024

Je to mladý rum, takže nečekejte obří komplexnost a vyvážený chuťový charakter. To ne. Je to naopak hodně rozhádaná směs chutí a vůní. Jenže, víte co? Ono to společně hraje dost dobře a neskutečně mě to baví.

Každá šarže je jiný příběh

A věřte mi, každá šarže Hooded Skunk je jako nový příběh. Rum zraje v panenských sudech z bílého amerického dubu, a jelikož každá šarže pochází z jiných edicí SKUNK, vždycky vás čeká něco nového. Tato variabilita dělá z každé láhve unikát.

Skunk Rum Hooded 2

Panenský sud je vlastně úplně nový sud, ve kterém dosud nic jiného nezrálo.

Fermentace probíhá 2,5 týdne, po destilaci rum zraje 3 měsíce v panenských sudech z amerického bílého dubu. 

Otevřete láhev a nechte se unášet vlnou vůní – hnědý cukr, tropické ovoce a kokos, vše doprovázené nádechem kouře a kůže. Tyhle tóny se skvěle odrážejí i v chuti, která je dlouho doznívající a mění se od kouřových tónů až po příjemné nuance vanilkové kůže.

Každopádně si ho dokážu představit třeba v daiquiri nebo mojito.

Takže, jestli hledáte něco, co vás překvapí, potěší a možná i trochu vyzve k dobrodružství, Hooded Skunk Rum je tou správnou volbou.

Podobné příspěvky