Domů » Whisky&You: online degustace whisky a 4 vzorky měsíčne k tomu

Whisky&You: online degustace whisky a 4 vzorky měsíčne k tomu

whisky&you

Milujete svět whisky a nejraději byste vyzkoušeli všechny vzorky světa? Tak pak znám něco, co byste si neměli nechat jen tak ujít. Je to online klub Whisky&You. Ten umí svým členům zprostředkovat a poslat vzorky zajímavých whisky až do obýváku. A to každý měsíc. Ale jen kvůli tomu bych o tomto klubu nepsal.

whisky&you
Ukázka degustační podložky Whisky&You

Whisky&You není e-shop. Je to klub milovníků whisky, v jehož čele stojí Václav Rout. Ten se zapsal do historie České republiky jako jeden z prvních skotských dudáků u nás, ale hlavně je to odborník na whisky s více než 30 letou zkušeností. No, 30 let pije kde kdo, ale Václav Rout přistupuje k pití whisky tak nějak víc vědecky. Whisky umí nejen pít, vychutnat a zhodnotit, ale své znalosti umí předávat dalším lidem kolem, protože o whisky píše, dělá přednášky, školí a pořádá různé řízené degustace. 

Teď vás možná napadá, že Whisky&You bude nejspíš další snobský klub rozubradů okolo whisky.

Tak to v žádném případě! 

Líbí se mi, jak Václav Rout přistupuje k pití whisky v jeho online degustacích a edukativních videích na Whisky&You. Jeho styl rozhodně není kontroverzní, ale je zábavný a uvolněný.

Co je Whisky&You?

Whisky&You je klub. Ten si za hlavní motto vybral heslo “Whisky je náš svět. Chceš, aby byl i tvůj?”

Klub je určený všem, kteří mají rádi whisky. Ten, kdo se stane členem, pak dostane každý měsíc 4 vybrané vzorky zajímavé whisky. Jde o degustaci, takže nečekejte 4 lahve, ale vzorky o objemu 0,04l. Teď v dubnu 2021 šlo o 4 vzorky kouřové whisky, protože tématem byl kouřový duben.

Jako člena vás čeká i řízená online degustace některých z whisky. Kromě toho pak má každý člen přístup do sekce, kde na něho čekají články videa nebo archiv proběhlých online degustací.

Vše se točí kolem Václava Routa. Proč to ale zmiňuji? Protože se mi líbí jeho přístup k pití whisky. Zkuste ohodnotit sami v jeho prvním ukázkovém videu Jak degustovat whisky, které je upoutávkou na klub Whisky&You. 

Ve videu se dozvíte rozdíl mezi degustování a chlastáním, ale také to, že si whisky můžete pít, jak vám nejlépe chutná. Proč? Protože jde o vaše chutě a vaše peníze. To je ohromný rozdíl oproti jiným degustátorům. Václav Rout má prostě lidský přístup. Není to žádný snob, který by upadal do mdlob pokaždé, když se whisky napijete špatně. Chce lidem ukázat, jak whisky pít, jak ji vychutnat nejlépe. A pokud by vás zajímalo, jak například fungují vaše chuťové pohárky při degustování whisky, tak pak si nenechte ujít toto video Jak degustovat whisky 2# chuť.

Whisky&You je zkrátka klub pro začátečníky i pokročilé. Je to klub, kde se mluví srozumitelně a budete nejspíš překvapení, že za dobrou whisky nemusíte vystrčit nos z pohodlí domova. Whisky&You vám ji totiž pošle až tam. Chcete to zkusit, tak pak navštivte www.whiskyandyou.cz

Podobné příspěvky