Domů » Japonská whisky Yamazaki

Japonská whisky Yamazaki

Yamazaki whisky

Tradiční metody výroby a charakteristické rysy svého původu odráží propracovanou a delikátní chuť jedinečné japonské sladové whisky, půvabnou vůni a skvělý zážitek. Dámy a pánové, dary přírody byly proměněny do whisky nejlepší jakosti. Suntory Yamazaki whisky je nejpopulárnější sladová whisky Japonska.

Dvanáctiletá sladová whisky Suntory Yamazaki

Suntory Yamazaki zraje ve speciálních sudech vyráběných ze tří druhů dřeva: Amerického, Španělského a Japonského dubu. Tato technologie se využívá pouze v Japonsku.  Netradiční kombinací získává Suntory své jedinečné vlastnosti.

Příjemně sladká vůně spolu spojuje med, vůni lesa, třešeň a sušenou švestku, tóny vanilky, špetku koření a dokonce i nepatrné množství kokosu. Chuť si můžete užít různými způsoby. Japonci chtěli vytvořit whisky, která by podala zprávu o jejich vkusu a cti. Zaměřte se na již zmíněné ingredience a vychutnávejte. V chuti najdete medové aroma, sušené ovoce; bystřejší z vás rozpoznají fíky. Zakončení je trvale ovocné s dřevitým charakterem.

Jestliže chcete ocenit bohatou ovocnou vůni, doporučuji pít Yamazaki přímo. Přidáním kostky ledu, naleznete způsob, jak ocenit její jemnost. Míchání Yamazaki s vodou je v Japonsku populární metoda. Vytváří vhodný nápoj k jídlu; obzvláště dobře se hodí k sushi a dalším japonským pokrmům. Myslím, že Skotské whisky by se měly začít Yamazaki obávat.

O Suntory

Vše započalo v roce 1923, v okrajové části města Kyoto, kde započal Shinjiro Torri stavbu prvního Japonského lihovaru, zabývajícím se pálením whisky. Kyoto bylo již od dávných časů proslulé svou vynikající a blahodárnou vodou, ale od této doby se mohlo pochlubit také jako rodištěm japonské whisky. Bylo to v roce 1929, kdy Suntrory představila Suntory Shirofuda, první japonskou whisky. V roce 1973 vznikl další lihovar v Hakushu, v Japonských Alpách, který vyvinul osmý div světa – sladovou whisky Yamazaki.

Odměnou za tvrdou práci a úspěšný vývoj k dokonalé whisky, obdržela palírna čestné uznání od konkurenčních společností z celého světa. Suntory rychle vytvořila pouto se světovými producenty whisky a stala se v této oblasti největším distributorem na japonském trhu. Momentálně udržuje partnerství s více než 40 společnostmi a dováží více než 70 západních značek whisky. Jsou to např. Jack Daniel´s, Ballantines, Canadian Club, nebo Bowmore. Suntory v současné době vyváží svou whisky do 25 zemí světa; především do Spojených Států. Ředitelství sídlí v Osace a vlastní 170 společností v 17 zemích. Třetím největším trhem s whisky je v současné době Japonsko. Suntory Yamazaki byla zařazena jako světově devátá nejlepší whisky.

Nejlepším japonským uměním a s citem v dokonalé harmonii, je vypálena z nejčistějších přírodních přísad.

Ocenění

Po mnoho let považovali Skotští znalci japonskou whisky za něco, jako žert. Situace se později změnila a proslýchalo se, že Japonci vytvořili perfektní whisky. Později byla kvalita opravdu potvrzena a v současné době můžete ve Skotsku koupit japonskou whisky Suntory ve více než desítce obchodů. Jak je vidět, technologické schopnosti a umění palírny Suntory jsou známy a uznávány v celosvětovém měřítku.

Podobné příspěvky