Domů » OMG Oh My Gin Žufánek Recenze

OMG Žufánek [Recenze] – Oh My Gin, jak chutná

omg gin žufánek recenze

Abyste ochutnali prvotřídní chuť ginu, nemusíte nutně cestovat daleko za hranice. Stačí sáhnout po láhvi, která v sobě ukrývá opravdový poklad. OMG, Oh my Gin! Přesně tohle vyslovíte, pouze při prvním ochutnání ginu. A ani nemusíte číst název na etiketě! OMG je první poctivý gin ze sběru prvotřídních bylinek z České republiky. A také těch za hranicemi. Mezi hlavní jeho složky patří grains of paradise, levandule, čerstvá pomerančová kůra, meduňka a lípa srdčitá.

Suchý gin s vůní daleké Afriky. A stále jsme v Čechách!

Jak už jsme řekli. Nemusíte nutně cestovat do daleké Afriky, abyste ucítili příjemnou vůni afrického pepře Grains of paradise, vůni daleké Francie v podobě rozkvetlé levandule, tropickou vůni citrusů, konkrétně pak pomerančové kůry. Vše podtrhuje čistá vůně tradiční bylinky, meduňku a výtažek z našeho národního stromu, lípy srdčité. Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Tento gin tvoří jedinečné směsi 16 bylin a koření. Hlavní složkou je samozřejmě jalovec, který podtrhuje originální chuť tohoto ginu.

OMG Gin je vyroben rukodělnou destilací

Vymazlený gin s vytříbenou chutí bylinek OMG Žufánek je rukodělně destilovaný London Dry gin, vyroben tradiční průtahovou destilací 16 jedinečných bylin a koření. Ty se zasluhují o to, že je OMG jeden z nejkomplexnějších ginů na trhu. Mezi bylinkami zde najdeme mimo jiné také omamný koriandr, puškvorec, anděliku a brusinky.

Podrobnosti a hodnocení ginu

omg gin
  • Země: Česká republika
  • Palírna: Žufánek
  • ABV: 45 %

Moje hodnocení

88 %

Kdo za tímto skvostem stojí?

Čarovná vůně a plná chuť bylinek ginu OMG vznikla v hlavě samotného Martina Žufánka, člena rodinného lihovaru Žufánek. Historie tohoto ginu je už poměrně dlouhá. První testovací litry tento rodinný lihovar vydestiloval už v červnu 2013 a po úspěchu, který prototyp získal mezi fanoušky a znalci ginu, se z něj stal náš nejžádanější exportní produkt.

Nutno podotknout, že lihovar Žufánek je čistě rodinný podnik a o destilaci ginu se stará pouze jeden člověk. Při výrobě se nestřídají různé směny zaměstnanců, lihovar žádné nemá. Jde o produkt jednoho muže, který si gin vyrobil hlavně pro svoje chuťové buňky a je hrozně rád, když chutná i ostatním. Tak s chutí do toho!

TIP

Pokud hledáte nejlepší gin, tak OMG je jasná volba.

Jak si OMG, Oh my Gin nejvíce vychutnáte?

Abyste si tento gin skutečně vychutnali, doporučuji ho podávat s kostkou ledu anebo s tonikem. Jaký je poměr koktejlu? 50 ml OMG a 150 ml kvalitního toniku. Co musím u tohoto ginu ještě vyzdvihnout, je jeho vyšší obsah jalovce. Pokud se rozhodnete gin vychladit v ledničce nebo mrazničce, stane se zajímavý fyzikální jev. Při ochlazení tohoto konkrétního ginu dojde k mírnému zakalení nápoje. To samozřejmě není na škodu! A jak k tomu dojde? Za zakalením stojí aromatické oleje z destilovaného jalovce, které se v teplotách pod 7 °C vysráží a v teple naopak rozpustí. Stejně jako naše ostatní destiláty, tak i gin doporučuji nevychlazovat.

Jak si gin vychutnat?

Znáte gin a tonic? Je to poměrně jednoduchý míchaný nápoj. Recept na gin a tonic vám dokáže, že umíchat dobrý drink je velice snadné.

Mohlo by vám chutnat:

Zajímavé ocenění ginu OMG, Oh my Gin

A že jde o opravdovou špičku mezi giny, svědčí také skvělé místo v německém magazínu Eye for Spirit, kde prošel spolu s testovanými giny důležitým srovnávacím bojem. Tehdy se psal rok 2014, (pouhý rok poté, co byly v lihovaru stočené první láhve ginu) když OMG, Oh my Gin získal maximálních 10 bodů, jako teprve 8 z 54 doposud testovaných světových ginů. Hned rok na to získat OMG, Oh my Gin stříbrnou medaili na Craft Spirits Awards v Berlíně.

A co si opravdu na OMG, Oh my Gin cením já osobně? Na rozdíl od většiny marketingových ginů neobsahuje žádnou zázračnou bylinku, která se sbírá za svitu úplňku unikátního třináctého měsíce v roce.  

Podobné příspěvky