Hendrick’s Gin Recenze [Jak ho správně pít]

hendricks gin recenze

Limitovaná edice aromatického ginu provoněného hlubokými tóny květin Hendrick’s Gin je ideální variantou pro pomalé vychutnávání během příjemných večerů i pro zajímavé příležitosti, u kterých chcete pít jen to nejlepší.

🥃Jak chutná

I chuť tohoto ginu je velmi specifická. Při prvním ochutnání mě doslova dostala jemná chuť podtónu citrusů, růží a salátové okurky. Pokud patříte mezi milovníky míchaných drinků, pak právě salátová okurka by v drincích obsahující Hendrick’s gin neměla chybět. Podtrhuje totiž méně patrné tóny, které díky této ingredienci vystoupí do popředí.

🍸Jak pít Hendrick’s Gin

Hendrick’s Gin je známý svou jedinečnou chutí s nádechem růže a okurky. Tradičně se pije jako součást klasického Gin & Tonicu, který patří mezi nejlepší míchané nápoje, kde jeho jedinečné bylinné tóny vyniknou. Doporučuje se podávat s plátkem okurky místo tradičního citrusu, což zvýrazňuje jeho charakteristickou chuť. Hendrick’s Gin je také výborný v různých koktejlech, kde jeho květinové a bylinné nuance mohou být krásně kombinovány s dalšími ingrediencemi.

Pro dosažení nejlepšího chuťového zážitku s Hendrick’s Ginem je důležité pít jej chlazený. Gin se také může servírovat přímo s ledem nebo jako součást složitějších koktejlů. Vzhledem k jeho výraznému a unikátnímu profilu se Hendrick’s Gin stává oblíbenou volbou pro milovníky ginu, kteří hledají něco speciálního a odlišného od tradičních ginů.

❤Světoznámý gin s pravou tváří

Jestliže se řekne název Hendrick’s, pak rozhodně není nutné značku dále více představovat. Jde o povedená díla jednoho z nejznámějších lihovarů na světě. A ve světě ginu jen těžko hledá přímá konkurence.

Hendrick’s je zkrátka jediný gin na světě, který je destilován pomocí dvou destilačních zařízení. Destilační kolona Bennet má svou historii zakotvenou hluboko v čase. Konkrétně se přeneseme do roku 1860. Tady se začala psát historie robustních a chuťově bohatých destilátů. Destilační zařízení Carter, pocházející z roku 1948, zase vyrábí osvěžující a neuvěřitelně delikátní destiláty.

🏆Podrobnosti a hodnocení ginu

hendrics-gin
  • Země: Skotsko
  • Palírna: Hendrick’s
  • ABV: 41,4 %

Naše hodnocení

89 %

Jak se vyrábí světově uznávaný gin Hendrick’s Gin?

Ochutnejte vytříbenou chuť ginu Hendrick’s Gin. Je to gin vyrobený pod tajemným měsíčním světlem! Hendrick’s Gin je lahodně hladký, bohatě aromatický gin s hlubokými tóny květin. Jejich specifická chuť i vůně se prolínají s podmanivou vůní kombinace citrusů a hřejivého koření. Tato limitovaná edice byl vyrobená pod taktovkou master distillera Lesleyho Grácie a je zkrátka ideální variantou pro vychutnávání během večerů.

Hendricks Gin Servirovani

K výrobě se používá 11 druhů tajemných bylin a koření. Na jazyku můžete ucítit chuť jalovce, koriandru i citrusovou kůru. Věděli jste, že těsně před plněním do lahví se přidává voda z místní přehrady Penwhapples, ke snížení alkoholu? A na závěr se přidá do ginu Hendrick’s Gin to nejdůležitější. Vlastně to co dělá Hendrick’s Gin unikátním. Okurka a esence z okvětních lístků růží.

Mohlo by vám chutnat:

Nechte se omámit čarovnou vůní

hendrics gin detail lahve

U ginu Hendrick’s Gin musím vyzdvihnout jeho omamnou vůni, která vás očaruje při pouhém přičichnutí ke sklence. Nejdříve ucítíte závan ostrých pikantních bylin s harmonicky vyváženým jalovcem a koriandrem. Dále pak hlubokým, překvapivě květinovým aroma fialek a růží. Pak se přidá vůně citrusů.

TIP

Tento gin se právem řadí mezi nejlepší giny.

Pár zajímavostí na závěr

Věděli jste, že výrobu inicioval pan Gordon, pravnuk palírníka Granta autora destilátů jako Glenfiddich nebo třeba Balvenie? A že spoluautorkou Hendrick’s Ginu je slečna Lesley Gracie, kterou od dětství fascinoval svět rostlinných výtažků, chutí a koní? Ačkoliv koně nemají s výrobou ginu nic společného, ráda tuto skutečnost vždy zdůrazňovala. Proto i já považuji za důležité zde tento fakt vyzdvihnout. Jako poslední fakt u ginu Hendrick’s Gin je ten, že neobyčejný proces destilace v kombinaci se všemi výtažky nechají vzniknout jediný gin svého druhu na světě. Hendrick’s Gin je zkrátka hladký a svůdný gin, který je bohatý na květinovou vůni a tóny pečeného koření. Závěrem se nese příjemný citrusový nádech. Tak si na něm pochutnejte s partou přátel třeba právě dnes!

Podobné příspěvky