Domů » Recenze: Roku Gin – botanický gin z japonska

Recenze: Roku Gin – japonský botanický gin [5 hvězdiček]

Roku Gin

Roku Gin je japonský pohled na gin. Obsahuje tradiční byliny jako jalovec, koriandr, pomerančovou kůru atd. Tady je ale ještě něco navíc. „Roku“ znamená v japonštině „šest“. V Roku Ginu je navíc 6 japonských bylin, které z tohoto ginu dělají unikátní záležitost a jedinečné pití.

Jak chutná Roku Gin?

Roku Gin Predstaveni

Překvapilo mě, jakou roli hrají v chuti tóny zeleného čaje, který pěkně podkreslují květinové tóny a citrusy. V Roku Gin jsou zřetelné třísloviny z Yuzu (citrusové ovoce), kvůli kterému je gin jemně pelyňkově nahořklý. Ve spojení s pepřem Sansho je chuťový závěr suchý, pikantní a hřejivý. Není to klasický těžký jalovcový gin, ale hezky svěží gin. Japonské botaniky dodávají ginu výraznou květinovou a citrusovou nuanci, která je doplněna tradičními ginovými chutěmi. Rozhodně mu můžu dát ⭐⭐⭐⭐⭐, což je nejvyšší hodnocení. Bude vám chutnat.

Roku Gin Thumb

Palírna Suntory rozdělila těch 6 bylin, které jsou v Roku Gin navíc, podle 4 ročních období. Za jaro jsou zástupci listy a květy sakury, za léto čajové lístky sencha a gyokuro, za podzim japonský pepř Sansho a za zimu yuzu.

Základní informace o Roku Gin

Jaký je obsah alkoholu?

43 %

Země výroby

Japonsko

Objem lahve

0,7l

Patří mezi nejlepší giny?

Ano – nejlepší gin

Kdo vyrábí Roku Gin?

Roku Gin vyrábí výrobce japonské whisky Suntory – Osaka Distillery. Je to podobný příběh jako u Botanist Gin, který zase vyrábí skotská palírna. Gin je jiná disciplína destilatu, ale spojuje ho s whisky jemnost a pokora k technologii výroby. Proto je Roku Gin dobré pití s charakterem, a ne obyčejná břečka z regálu supermarketu.

Roku Gin Vyroba

V Suntory při výrobě použili dva typy zeleného čaje – gyokuro a sencha. Čaj přidává do ginu tanin a jemný kouřový nádech. Celkem je v ginu 14 rostlin (bylin) a 6 z nich se pěstuje pouze v Japonsku. Jde tak o jedinečný a originální japonský gin.

Unikátní lahev Roku Gin

Roku Gin Lahev

Jak už jsem psal, tak Roku v japonštině znamená 6. Gin obsahuje 6 japonských bylin a lahev z křišťálově čirého skla je šestihranná. Dokonalý design umocňuje minimalisticky navržená etiketa z rýžového papíru. A hádejte, jaká číslovka svítí na etiketě?

Srovnání cen Roku Gin v různých obchodech

Závěr

Mám docela rád samotný gin bez jakýchkoliv příměsí. Roku Gin jsem si ale dal s osvědčeným tonikem Thomas Henry, zkusil jsem i verzi Botanical. A pak jsem vyzkoušel ještě namíchat Gin Fizz. Víc doma nezvládnu. Řekl bych, že nakyslé drinky Roku Gin sedí.

Podobné příspěvky