Recenze Admiral Rodney HMS Royal Oak – rum, který chutná jako Margotka

Admiral Rodney Hms Royal Oak Recenze Cover

Admiral Rodney HMS Royal Oak rum má své kořeny v historii britského námořnictva. Jeho název vychází z legendární postavy admirála George Rodneyho. Aroma je bourbonove marcipánove. Rozinky se nezapřou a jsou v rumu také cítit. Chutná jako Margotka. Pojďte si přečíst celou recenzi.

Moje hodnocení

Admiral Rodney Hms Royal Oak Thumb
  • Země: Svatá Lucie
  • Palírna: Admiral Rodney
  • Stáří: blend 7-12 let
  • ABV: 40 %
  • Barva: Jantarová

Hodnocení

87 %

Chuť a aroma rumu

Chuť tu je bourbonovita, ale pak přechází do čokoládových tónů s marcipanem. Chuťově to skoro připomíná Margotku. Chuť rumu je překvapivá ještě z jednoho důvodu. Několikrát už jsem měl experimentální slivovice, které zrály v sudech po bourbonu. Tenhle rum mi je připomněl, ale lehkost pálenky od něho necekejte. Aroma je bourbonove marcipánove. Rozinky se nezapřou a jsou v rumu také cítit.

Admiral Rodney Hms Royal Oak Chut

V dozvuku je cítit čokoláda s bourbonem a dřevo, které ale k tomu bourbonu patří. Je to dobrý rum.

Způsob výroby

Admiral Rodney HMS Royal Oak rum se vyrábí z kvalitní cukrové třtiny, která se pěstuje přímo na ostrově Svaté Lucie. Tento ostrov je znám svou vulkanickou půdou, díky které je zde cukrová třtina plná chuti a výživných látek. Marně byste na světě hledali cukrovou třtinu stejných vlastností.

Jednou z klíčových vlastností rumu Admiral Rodney HMS Royal Oak je jeho dlouhý zrání. Rum zraje v dubových sudech po dobu minimálně sedmi let, čímž získává svoji jemnou a bohatou chuť. Během zrání získává rum z dubových sudů charakteristické tóny a chuťové nuance.

Historie Admiral Rodneyho

Admiral Rodney HMS Royal Oak rum má své kořeny v historii britského námořnictva. Jeho název vychází z legendární postavy admirála George Rodneyho, který se proslavil svými úspěchy v boji proti Francii během 18. století. Rodney byl známý svou neústupností a odvahou, což mu vyneslo respekt a obdiv ze strany svých spolubojovníků i nepřátel.

Balení a design lahve

Admiral Rodney HMS Royal Oak rum je prezentován v exkluzivním balení, které odráží jeho prestiž a kvalitu. Lahve mají tvar starých námořních lahví, na jejichž etiketě je vyobrazen admirál Rodney a jeho slavná válečná loď HMS Royal Oak. Design lahve tak připomíná historické kořeny tohoto výjimečného rumu.

HMS Royal Oak – válečná loď a její osud

HMS Royal Oak byla jednou z válečných lodí, které patřily pod velení admirála Rodneyho. Tato loď sehrála klíčovou roli v několika námořních bitvách a stala se symbolem britského námořního umění. Po několika desetiletích sloužila HMS Royal Oak své zemi, než byla sešrotována.

Vznik značky Admiral Rodney

Značka Admiral Rodney byla založena jako pocta významnému námořníkovi a jeho válečné lodi HMS Royal Oak. Rum, který nese jejich jméno, je produkován na ostrově Svaté Lucie, kde se nachází jedna z nejlepších palíren karibské oblasti. Výrobce se zaměřuje na vytvoření prvotřídního produktu, který odráží sílu a odvahy.

Admiral Rodney HMS Royal Oak, prémiový rum z ostrova Svatá Lucie, je známý svým bohatým a komplexním profilem, který je výsledkem jedinečné metody solera dozrávání. Pro srovnání s Admiral Rodney HMS Royal Oak můžeme zvolit jiné rumy, které mají podobné charakteristiky nebo jsou vyráběny podobnými metodami.

Jedním takovým rumem je Ron Zacapa 23 Solera z Guatemaly. Ron Zacapa 23 je známý svým sofistikovaným a hlubokým profilem, díky svému jedinečnému systému solera dozrávání. Tento rum nabízí bohaté tóny karamelu, vanilky a tropického ovoce. Ve srovnání s Admiral Rodney HMS Royal Oak, Ron Zacapa 23 může nabídnout podobnou úroveň komplexnosti a hloubky chutí, ale s jemnějšími a možná více vyváženými dřevitými a kořeněnými tóny.

Dalším vhodným srovnáním je Plantation XO 20th Anniversary Rum z Barbadosu. Plantation XO je známý svou komplexností a bohatostí, s dozvuky vanilky, kokosu a tropického ovoce, díky svému způsobu dozrávání, který zahrnuje zrání v sudech po bourbonu a následné dokončení v sudech po francouzském cognacu. Ve srovnání s Admiral Rodney HMS Royal Oak, Plantation XO nabízí jiný přístup k dozrávání, který se soustředí na tradiční rumové chutě s nádechem luxusu.

Podobné příspěvky