Domů » Recenze Patridom Gran Reserva Overproof

Recenze Patridom Gran Reserva Overproof

Patridom Gran Reserva Overproof

Moc dobrý Overproof euum plný dobrých karamelizovaným tónů opalenejo dřeva. Aroma rumu je jemné, ale mírná lihovitost je z něho cítit. Nejde ale o špatný závan, ale o alkoholové tóny, které celé aroma dobře podtrhují.

Celkově bych aroma shrnul jako ořechově čokoládově karamelové s jemným náznakem vanilky. Voní dobře.

Patridom Gran Reserva Overproof je 4-6letý rum z Dominikánské republiky, vyráběný v destilérce Alcoholes Finos Dominicanos. Tento rum na bázi melasy má alkoholový obsah 57,5% a je charakteristický silným, příjemně sladkým profilem s tóny karamelu, vanilky a náznakem čerstvé kávy.

20221230 231310

Navzdory ostré vůni překvapuje dobře zaoblenou dochutí koly a karamelu. Je to komplexní a unikátní rum, který mnozí oceňují pro jeho odvahu a hladkost, i přes vysoký obsah alkoholu

Patridom Gran Reserva Overproof
  • Země: Dominikánská republika
  • Palírna: 1423
  • Stáří: 4-6 let
  • ABV: 57,5 %
  • Barva: Jantarová

Hodnocení

86 %

20221230 231242

Chut rumu je jemná. Na to, že má 57,5 %, tak je vážně na první ochutnání hodně jemný. Samosebou po chvilce začne nepatrně pálit na jazyku, ale není to nic vážného. Chut Patridom Gran Reserva je ovocná. Tady jen tak odhaduji, ale myslím, že nejvíc cítím přezrálé mango s javorovy sirupem s vanilkovými tóny a čokoládou. Je to příjemné a sladké.

Dozvuk je sladký, hutný a pálivý. Přeci jen těch 57,5 % musí být někde cítit. Přesto bych rum kategorizoval jako jemný a sladký. V dozvuku převažuje javorový sirup.

Podobné příspěvky